-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Wyniki konkursu o krajach europejskich
(2019-10-28)
16.10 odbył się konkurs związany z niedawno obchodzonym Europejskim Dniem Języków Obcych.
Oto wyniki:
I miejsce - Grzegorz Sobala z 2 klasy,
II miejsce - Kuba Treliński i Jakub Biraga,
III miejsce - Janek Szczepaniec.
Gorąco wszystkim laureatom gratulujemy!
Wykazali się ogromną wiedzą na temat  tych krajów.
Dzień języków obcych
(2019-10-07)
26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Zarówno ci najmłodsi uczniowie, czyli klasy I-III szkoły podstawowej, jak i starsi - klasy IV-VIII oraz licealiści - wszyscy doskonale przygotowali się do tego dnia.

Uroczystość na auli w szkole przy ul. Augustynika obejmowała prezentacje różnych krajów. Klasa 1 a zaprezentowała Włochy, klasa 1 b - Czechy, klasa 2 zaprezentowała Hiszpanię, 3 a przedstawiła - Niemcy, a klasa 3b - Grecję. Każda klasa przedstawiła piosenkę,  ciekawostki  dotyczące danego kraju oraz regionalne potrawy.  Dzieci pięknie się przebrały w stroje regionalne  oraz stroje przypominające barwy kraju. Na sam koniec dzieci obejrzały fragment czeskiej bajki. Nie mogło także zabraknąć pokazu mody, a także historii powstania  Europejskiego Dnia Języków Obcych.  

Imprezę dla klas 4-6 szkoły podstawowej, w auli szkolnej przy ul. Zawidzkiej, rozpoczęliśmy powitaniem - piosenką w języku francuskim "Si jamais j’oublie" w wykonaniu nauczycielki muzyki Pani Sylwii Hołyńskiej. Uczniowie klas 4. i 5. żywiołowo zaśpiewali piosenkę "Dancing Queen" zespołu Abba w języku angielskim, "Sofia" Alvaro Soler w języku hiszpańskim oraz "Lasciate mi cantare" Toto Cotugno w języku włoskim. Na koniec uczniowie klas 6. zaprezentowali piosenkę "Help" The Beatles. Piosenki zostały przygotowane przez uczniów wraz z nauczycielami języków obcych i przedstawione przy znakomitym akompaniamencie Pani Sylwii Hołyńskiej.
W dalszej części uczniowie mieli okazję zaprezentować stroje charakterystyczne dla krajów europejskich. Mogli opowiedzieć, z jakiego kraju pochodzi ich strój. Wykazali się ogromną pomysłowością i talentem prezentując stroje prawie jak na wybiegu i zostali przyjęci ogromnymi brawami. Po tej części uczniowie i nauczyciele wspólnie zatańczyli piosenkę "La Macarena".
Podczas spotkania wszyscy mogliśmy uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli. Trudno byłoby wybrać najlepszą potrawę, wszystkie prezentowały się pysznie, a uczniowie mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów ze swojej klasy, jak i innych klas.
Całą imprezę entuzjastycznie poprowadził Marcin Gryszka z kl. 7.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych

Zapraszamy do galerii


Wymiana francuska
(2019-10-03)
Powróciła z Francji grupa naszych uczniów ze  Szkoły Podstawowej oraz Liceum.  Uczniowie, pod opieką dyrektor Ewy Raszki i  wicedyrektor Teresy Konieczniak, przebywali w Metz, francuskim mieście Lotaryngii (Lorraine) w ramach wymiany szkolnej z Liceum Fabert. Uczniowie bardzo godnie reprezentowali  naszą szkołę, miasto i kraj.
Ich francuscy gospodarze przyjadą do Polski z rewizytą  w maju 2019 r.
Serdecznie zapraszamy.


POKAZ MODY NA WESOŁO
(2019-10-02)
We wtorek 1 października 2019 r. odbył się w ramach zajęć świetlicowych w naszej szkole POKAZ MODY NA WESOŁO. Imprezę poprowadziła niezastąpiona Pani Kinga Swarlik, a udział w niej wzięli uczniowie klas I-III.
Na widowni zasiadły dzieci które nie brały udziału w pokazie oraz rodzice. Nasi modele i modelki zaprezentowali stroje własnego pomysłu. Dzięki pomocy i wsparciu rodziców, stroje były ciekawe i przemyślane. Bawiliśmy się świetnie i jeszcze kiedyś to powtórzymy :)

Notatka, zdjęcia i oprawa muzyczna pokazu - Iwona Wąsik


Podreczniki do religii dla klas I-VI
(2019-09-15)
Poniżej znajdują się tytuły książek obowiązujących na lekcji religii
w roku szkolnym 2019/2020 w klasach I - VI szkoły podstawowej:Pielgrzymka Szkół SPSK na Jasną Górę
(2019-09-13)
W tym roku szkolnym wspólna modlitwa wszystkich uczniów i nauczycieli szkół SPSK na jasnogórskich błoniach odbyła się wyjątkowo we wrześniu.Msza św. była sprawowana w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego, a ksiądz biskup w homilii zachęcał wszystkich do zawierzenia się Maryi, jako naszej matce, opiekunce i najlepszej orędowniczce.Dziękujemy wszystkim pielgrzymom z naszych szkół za zaangażowanie i liczny udział.


Propozycja ubezpieczenie w Avivie
(2019-09-13)
Szanowni Państwo,
Poniższy link przedstawia ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Twoje Dziecko dla placówek oświatowych w firmie Aviva:
 

Z wyrazami szacunku
Zdzisława Pająk


Zebranie w sprawie wymiany francuskiej
(2019-09-08)
W poniedziałek , 09.09.2019, w budynku Katolickiej  Szkoły przy ul. E.Zawidzkiej 10 odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu uczniów na wymianę szkolną do Francji . Zapraszam wyjeżdżających uczniów oraz ich rodziców na godz. 17.00.

Teresa Konieczniak
organizator wymiany


ZEBRANIA Z RODZICAMI
(2019-09-08)
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami:
klas 4-8 do szkoły do budynku przy ul. Zawidzkiej w czwartek 12 września. o godz. 17.00,
klas 1-3 do szkoły przy ul. Augustynika w poniedziałek 16 września, o godz.17.00.


Pasowanie na ucznia
(2019-09-06)
Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów należy już do tradycji naszej szkoły.
W poniedziałek, 2 września 2019 , najmłodsi uczniowie, przy współudziale rodziców zostali pasowani na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowe.Jest to wyjątkowo ważna uroczystość dla świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Szkoła to bowiem nowe obowiązki, otoczenie, a także nowe wyzwania.
Dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor Teresę Konieczniak i swoje wychowawczynie panią Patrycję Drożdżowską i panią Wiolette Ruszkiewicz.
Każdy z uczniów został pasowany wielkim ołówkiem i otrzymał drobny upominek od szkoły. Pani dyrektor nie szczędziła słów pociechy i otuchy dla naszych pierwszaczków, gdyż chodzi o to, by czuły się u nas dobrze i bezpiecznie.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25