Dla Ojczyzny

Andaluzja w naszej szkole
(2018-10-04)
Prawie koniec września, a  w Szkołach  Katolickich  Dąbrowy  Górniczej słoneczna Andaluzja: uroki Malagi, Sewilli, Granady, Kordoby – czarujących miast południowej Hiszpanii, trochę historii, trochę współczesności. Zaprosili nas do tego pięknego regionu wyjątkowi goście: pan Maciej  SIEMDAJ, dyrektor  Extendy - Agencji Promocji Regionu Andaluzja i przedstawiciele szkoły językowej LEXIS INSTITUTO DEL IDIOMA z Malagi.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Smaczna (deliciosa) lekcja hiszpańskiego w klasie V a
(2018-10-01)
Wprawdzie letnie upały mamy już za sobą, ale nie przeszkodziło to  klasie 5 a Katolickiej Szkoły Podstawowej sięgnąć  na lekcji języka hiszpańskiego do zasobów kuchni hiszpańskiej i  przygotować andaluzyjski chłodnik – GAZPACHO.
Najpierw przygotowanie składników (ingredientes): oliwa (koniecznie virgin prawdziwa z oliwek), ogórek zielony (pepino), papryka (pimiento), pomidory (tomates), czosnek (ajo), cebula (cebolla), sól (sal), pieprz (pimienta), może być jeszcze kawałek chleba (rebanada de pan).
Drugi etap, który  był wielką przyjemnością dla uczniów, to obieranie, krojenie i miksowanie. Przydał się bardzo mikser (batidora) pani Agaty Czaplak. A potem największa przyjemność – degustacja.
Gazpacho było tak smaczne (delicioso), że w tym dniu uczniowie poczęstowali nim również gości przybyłych do naszej szkoły z Hiszpanii, którzy pochwalili zdolności kulinarne naszych piątoklasistów.
Lekcja języka hiszpańskiego niby jak każda, ale tym razem udało się połączyć naukę słownictwa z zadaniami praktycznymi zakończonymi nagrodą dla podniebienia. Było i naukowo i radośnie.

BohaterON - włącz historię!
(2018-09-23)
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiej BohaterON.
Tym razem zainteresowanie było zdecydowanie większe niż rok temu, szczególnie wśród młodszych uczniów. Wysłaliśmy  wiele kartek do Powstańców warszawskich.
W ten sposób pokazaliśmy, że historia naszego kraju jest dla nas ważna.
Dziękujemy  wszystkim za zaangażowanie.
W galerii znajduje się kilka fotek, zapraszamy do obejrzenia.

Spotkanie w sprawie wymiany
(2018-09-20)
Spotkanie w sprawie wyjazdu na wymianę do Francji odbędzie się 20.09.2018 r. o godzinie 18.00 w sali 29. Zapraszamy rodziców i uczniów.

Bajkowe Rozpoczecie Roku Szkolnego
(2018-09-20)
14 września nasze szkoły wkroczyły bajkowo lub jak kto woli bajecznie w rok szkolny. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, odbyła się bowiem impreza pt. Muzyczne spotkanie z bajkami W. Disneya.
Atrakcji tego dnia było wiele, ale chyba najważniejsze było wysłuchanie koncertu - piosenek z disnejowskich bajek w wykonaniu uczennicy naszego liceum - Zuzi oraz zaproszonych gości z innych szkół. Wśród śpiewających nie zabrakło również wykonawców z naszej szkoły podstawowej: Małgosia, Kornelia i Matylda pięknie wyśpiewały znane i lubiane przez wszystkich utwory z bajek "Vaiana: skarb oceanu", "Piekna i bestia" oraz  "Zaplatani". Wspaniałą atmosferę tej imprezy podkreślał wielokrotnie konferansjer Janek z klasy III gimnazjum, który raz po raz pojawiał się w innym stroju: a to w garniturze, a to jako łaciata krowa, albo zielony smok. Publiczność - uczniowie młodszych klas naszej szkoły - również uświetniła tę galę odpowiednimi strojami, większość to oczywiście księżniczki, królewny, ale były też inne postacie. Najlepiej ten przekrój zaprezentują zdjęcia zamieszczone w galerii. Zapraszamy do oglądania.
Wszystkim: publiczności, organizatorom, operatorom sprzętu muzycznego a szczególnie naszym GOŚCIOM, bez których impreza nie odbyłaby się, serdecznie i gorąco dziękujemy.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2017_2018
(2018-09-15)

Nadszedł czas, by opublikować dokonania naszych byłych uczniów klas III gimnazjum. Wykres wyników egzaminów gimnazjalnych mówi sam za siebie. Gratulujemy!

(2018-09-12)
W bocznym menu znajduje się odsyłacz do aktualnego jadłospisu: ŚWIETLICA SZKOLNA - JADŁOSPIS. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
(2018-09-09)
3 września br wszyscy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny. Najbardziej jednak zapamiętają ten dzień pierwszoklasiści, którzy już na początku roku przeżyli "Pasowanie na ucznia" i którzy ślubowali, że dołożą wszelkich starań, by dobrze się uczyć i rozwijać swoje zdolności.
Po mszy św. w Bazylice  Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zostały poświęcone tornistry naszych najmłodszych uczniów.

Wszystkim uczniom, tym małym, ale także tym większym życzymy dobrego roku szkolnego!
Zapraszamy do galerii, gdzie zamieszczono kilka zdjęć z uroczystości.

Zebranie z rodzicami
(2018-08-29)
Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych uczniów na pierwsze spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami, które odbędzie się 6 września br o godzinie 17.00:
klasy I-III w szkole przy ul. Augustynika 1
klasy IV-VIII w szkole przy ul. Zawidzkiej 10.

Uroczyste Rozpoczecie Roku Szkolnego 2018/2019
(2018-08-27)
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się według planu:

8.30 - spotkanie z Wychowawcami i Dyrekcją w szkole przy ul. Augustynika 1 dla Uczniów klas I szkoły podstawowej wraz z Rodzicami;

9.30 - msza św. w Bazylice Matki Bożej Anielskiej dla wszystkich Uczniów i Rodziców (podczas mszy św. odbędzie poświecenie tornistrów uczniów klas I - prosimy o zabranie ich ze sobą);

11.00 - spotkanie z wychowawcami pozostałych klas:
klasy II-III w szkole przy ul. Augustynika 1;
klasy IV-VIII w szkole przy ul. Zawidzkiej 10;

Klasy IV zapraszamy najpierw do Auli na spotkanie z Dyrekcją Szkoły.

Próba śpiewu dla uczestników szkolnej scholi odbędzie się przed mszą św. o godzinie 9.00 w Bazylice. Prosimy o punktualne przybycie wszystkich chętnych śpiewaków i instrumentalistów.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14