-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Wyniki konkursu fotograficznego klas I-III
(2019-11-01)
25 października rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Jesień w obiektywie". Wyzwanie podjęli uczniowie klas I-III. Komisja konkursowa nagrodziła 4 prace. Nagrodzeni to:
I miejsce - Grześ Sobala z kl II,
II miejsce - Nikodem Szafraniec z kl Ib,
III miejsce - Łucja Ruszkiewicz z kl Ia.
Wyróżnienie otrzymała Angelika Baginicka z kl III.

Gratulujemy!

Uczniowie szkolnych konkursów religijnych nagrodzeni
(2019-10-30)
1. Patron młodzieży św. Stanisław Kostka

W dniach 16 - 20 września 2019 r. w naszej szkole odbył się maraton Wyścig Dobroci. Przedsięwzięcie zainspirowane było postacią świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Uczniowie, naśladując świętego, ścigali się w robieniu dobrych uczynków, takich jak pomoc koleżeńska, podlewanie kwiatów, porządkowanie sal lekcyjnych. Maraton wygrał uczeń klasy VI a, Franciszek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!

 


2. Tydzień Papieski

Od 13 do 18 października 2019 r. w szkole wspominaliśmy św. Jana Pawła II, za jego pośrednictwem modliliśmy się za młodzież i dzieci, odbyły się konkursy plastyczne i literackie, a laureaci i wyróżnieni otrzymali  nagrody.


Ponadto wszyscy uczniowie szkoły otrzymali książkę "Wszystko o Świętym Janie Pawle II. Życie. Pontyfikat. Nauczanie. Kanonizacja. Anegdoty." wydane z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża do Polski.Następny konkurs o tej tematyce w maju.

W Dniu papieskim nasi najmłodsi uczniowie również poznawali postać Papieża Polaka.
Uczniowie klas I uczcili ten dzień wspólną rozmową i obejrzeli film animowany o życiu Jana Pawła II. Były też tematyczne kolorowanki. Spotkanie miało miejsce na szkolnej świetlicy a zajęcia poprowadziła Pani Iwona Wąsik.Natomiast klasy II i III  pod opieka pani Ewy Natkaniec przypominały sobie postać Jana Pawła w pogadankach oraz czytając książeczkę Justyny Kiliańczyk - Zięba ,, Za rękę z Papieżem".Jak przebiegała akcja „Szkoła pamięta” w Szkołach Katolickich w Dąbrowie Górniczej
(2019-10-28)
 […] ojczyzna bez bohaterów to jak dom bez drzwi […].
Gabriel Garcia Marquez

Działania podjęte w ramach akcji w Katolickiej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej:

1.    Lekcje wychowawcze "Miejsca pamięci narodowej w Dąbrowie Górniczej, o kim powinniśmy pamiętać?"

2.    Zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 10 pracowników Huty Bankowej w czasie II wojny światowej. (klasy I- III);

3.    Przygotowanie gazetek ściennych o miejscach pamięci narodowej znajdujących się na terenie Dąbrowy Górniczej;

4. Odwiedziny miejsc pamięci narodowej w Dąbrowie Górniczej;

5. Udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Henryka Glassa (1896 – 1984) ”Chudego Wilka” jednego z twórców polskiego skautingu i harcerstwa;
  


Wyniki konkursu o krajach europejskich
(2019-10-28)
16.10 odbył się konkurs związany z niedawno obchodzonym Europejskim Dniem Języków Obcych.
Oto wyniki:
I miejsce - Grzegorz Sobala z 2 klasy,
II miejsce - Kuba Treliński i Jakub Biraga,
III miejsce - Janek Szczepaniec.
Gorąco wszystkim laureatom gratulujemy!
Wykazali się ogromną wiedzą na temat  tych krajów.
Dzień języków obcych
(2019-10-07)
26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Zarówno ci najmłodsi uczniowie, czyli klasy I-III szkoły podstawowej, jak i starsi - klasy IV-VIII oraz licealiści - wszyscy doskonale przygotowali się do tego dnia.

Uroczystość na auli w szkole przy ul. Augustynika obejmowała prezentacje różnych krajów. Klasa 1 a zaprezentowała Włochy, klasa 1 b - Czechy, klasa 2 zaprezentowała Hiszpanię, 3 a przedstawiła - Niemcy, a klasa 3b - Grecję. Każda klasa przedstawiła piosenkę,  ciekawostki  dotyczące danego kraju oraz regionalne potrawy.  Dzieci pięknie się przebrały w stroje regionalne  oraz stroje przypominające barwy kraju. Na sam koniec dzieci obejrzały fragment czeskiej bajki. Nie mogło także zabraknąć pokazu mody, a także historii powstania  Europejskiego Dnia Języków Obcych.  

Imprezę dla klas 4-6 szkoły podstawowej, w auli szkolnej przy ul. Zawidzkiej, rozpoczęliśmy powitaniem - piosenką w języku francuskim "Si jamais j’oublie" w wykonaniu nauczycielki muzyki Pani Sylwii Hołyńskiej. Uczniowie klas 4. i 5. żywiołowo zaśpiewali piosenkę "Dancing Queen" zespołu Abba w języku angielskim, "Sofia" Alvaro Soler w języku hiszpańskim oraz "Lasciate mi cantare" Toto Cotugno w języku włoskim. Na koniec uczniowie klas 6. zaprezentowali piosenkę "Help" The Beatles. Piosenki zostały przygotowane przez uczniów wraz z nauczycielami języków obcych i przedstawione przy znakomitym akompaniamencie Pani Sylwii Hołyńskiej.
W dalszej części uczniowie mieli okazję zaprezentować stroje charakterystyczne dla krajów europejskich. Mogli opowiedzieć, z jakiego kraju pochodzi ich strój. Wykazali się ogromną pomysłowością i talentem prezentując stroje prawie jak na wybiegu i zostali przyjęci ogromnymi brawami. Po tej części uczniowie i nauczyciele wspólnie zatańczyli piosenkę "La Macarena".
Podczas spotkania wszyscy mogliśmy uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli. Trudno byłoby wybrać najlepszą potrawę, wszystkie prezentowały się pysznie, a uczniowie mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów ze swojej klasy, jak i innych klas.
Całą imprezę entuzjastycznie poprowadził Marcin Gryszka z kl. 7.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych

Zapraszamy do galerii


Wymiana francuska
(2019-10-03)
Powróciła z Francji grupa naszych uczniów ze  Szkoły Podstawowej oraz Liceum.  Uczniowie, pod opieką dyrektor Ewy Raszki i  wicedyrektor Teresy Konieczniak, przebywali w Metz, francuskim mieście Lotaryngii (Lorraine) w ramach wymiany szkolnej z Liceum Fabert. Uczniowie bardzo godnie reprezentowali  naszą szkołę, miasto i kraj.
Ich francuscy gospodarze przyjadą do Polski z rewizytą  w maju 2019 r.
Serdecznie zapraszamy.


POKAZ MODY NA WESOŁO
(2019-10-02)
We wtorek 1 października 2019 r. odbył się w ramach zajęć świetlicowych w naszej szkole POKAZ MODY NA WESOŁO. Imprezę poprowadziła niezastąpiona Pani Kinga Swarlik, a udział w niej wzięli uczniowie klas I-III.
Na widowni zasiadły dzieci które nie brały udziału w pokazie oraz rodzice. Nasi modele i modelki zaprezentowali stroje własnego pomysłu. Dzięki pomocy i wsparciu rodziców, stroje były ciekawe i przemyślane. Bawiliśmy się świetnie i jeszcze kiedyś to powtórzymy :)

Notatka, zdjęcia i oprawa muzyczna pokazu - Iwona Wąsik


Podreczniki do religii dla klas I-VI
(2019-09-15)
Poniżej znajdują się tytuły książek obowiązujących na lekcji religii
w roku szkolnym 2019/2020 w klasach I - VI szkoły podstawowej:Pielgrzymka Szkół SPSK na Jasną Górę
(2019-09-13)
W tym roku szkolnym wspólna modlitwa wszystkich uczniów i nauczycieli szkół SPSK na jasnogórskich błoniach odbyła się wyjątkowo we wrześniu.Msza św. była sprawowana w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego, a ksiądz biskup w homilii zachęcał wszystkich do zawierzenia się Maryi, jako naszej matce, opiekunce i najlepszej orędowniczce.Dziękujemy wszystkim pielgrzymom z naszych szkół za zaangażowanie i liczny udział.


Propozycja ubezpieczenie w Avivie
(2019-09-13)
Szanowni Państwo,
Poniższy link przedstawia ofertę ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Twoje Dziecko dla placówek oświatowych w firmie Aviva:
 

Z wyrazami szacunku
Zdzisława Pająk
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24