-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

30 Rocznica Konwencji o Prawach Dziecka
(2019-11-29)
Dnia 20 listopada uczniowie klas I, II ,III, i IV razem z wychowawcami klas przyłączyli się do projektu e-twinning dot. „Praw Dziecka”. Uczciliśmy w ten sposób uchwalenie 30 rocznicy Konwencji o Prawach Dziecka. Każdy z chętnych nauczycieli przygotował swoje zajęcia dotyczące praw dziecka. Sale zostały udekorowane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli.

Pani Małgorzata Białoń przygotowała zajęcia z klasą 4a i 4b w języku angielskim dotyczących praw dziecka .Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prawami dzieci. Przeczytali teksty dotyczące złego traktowania dzieci. Wyszukali zachowania niezgodne z ich prawami. Połączyli zdania polskie z angielskimi odpowiednikami (dotyczącymi dzieci). Na koniec uczniowie zrobili wspólną makietę dotyczącą najciekawszych praw dzieci. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem.

W projekcie uczestniczyła również wychowawczyni świetlicy Pani Ewa Natkaniec, która przeprowadziła bardzo atrakcyjne zajęcia w języku polskim. Podczas zajęć uczniowie kolorowali rysunki odwołujące się do punktów konwencji, które zostały odczytane przez każdego z uczniów. Zajęcia zakończyły się wykonaniem zdjęcia uczniów wraz z ich pracami.W drugim dniu uczniowie wzięli udział w zabawie "Zgadzam się - nie zgadzam się", sprawdzającej świadomość uczniów i ich praw.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację.


Akcja Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej w naszej szkole
(2019-11-18)
Dąbrowska Wspólnota Samorządowa przeprowadziła na terenie naszego miasta kolejną zbiórkę odzieży zimowej, dla dzieci w potrzebie. W naszej szkole nie brakuje chętnych do niesienia pomocy, więc uczniowie najmłodszych klas i ich rodzice ochoczo wsparli powyższą akcję.

Pomysłodawca - Pani Iwona Wąsik dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki. Razem możemy więcej :)Dąbrowskie szkoły katolickie SPSK 12. raz organizatorem Ogniska Patriotyzmu z okazji Święta Niepodległości
(2019-11-17)
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i przybyłym gościom za wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy ognisku, które ponownie, już po raz 12., zapłonęło na placu w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej 11 listopada 2019 r.
W tym roku aura nie była sprzyjająca staniu w miejscu i uniesieniom, ale jak zwykle okazało się, że śpiewanie dla "Tej co nie zginęła" poruszało serca i rozgrzewało od środka.
Dziękujemy!

Fotorelacje można obejrzeć:
na stronie portalu Nasze Miasto Dąbrowa Górnicza
w naszej Galerii


XII Spotkanie z Podróżnikiem
(2019-11-17)
W październiku w naszej Szkole odbyło się kolejne, 12. już "Spotkanie z Podróżnikiem w Katoliku". Plakaty rozmieszczone na terenie szkoły już dwa tygodnie wcześniej zapraszały uczniów i rodziców, co przełożyło się na szczelne wypełnienie miejsc naszej auli.

Tym razem gościliśmy dąbrowskiego podróżnika - pana Grzegorza Kuśpiela, który nie tylko odwiedza różne kraje, ale także eksploruje i odkrywa dla świata miejsca wcześniej ludziom nieznane. Pan Grzegorz swoje odkrywcze pasje koncentruje na świecie podziemnym, wysłuchaliśmy więc zajmującej relacji z offroad-owej podróży po Madagaskarze oraz eksploracji jaskiń, których nigdy wcześnie nie rozświetlało światło latarki. Nieodłącznym elementem podróży naszego gościa jest nawiązywanie relacji z miejscową ludnością, którą w przypadku Madagaskaru są Malgasze - jest to ludność o bardzo ciekawych korzeniach etnograficznych, bowiem najprawdopodobniej pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, a nie, jak mogłoby się wydawać, z nieodległej Afryki.
Ciekawe zdjęcia i niezwykłe historie to treść naszych cyklicznych spotkań z Podróżnikami, i z całą pewnością, i tym razem nasze apetyty na wrażenia zostały zaspokojone :) Naszą wdzięczność Gościowi okazaliśmy paczuszką ze słodkimi wypiekami.

Jak zwykle przed Spotkaniem, z pomocą Rodziców, zorganizowaliśmy kawiarenkę z domowym ciastem, gorącymi i zimnymi napojami oraz drobnymi przekąskami. Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice!

Kilka zdjęć dokumentujących wydarzenie znajduje się w galerii.


List od MEN do naszych szkół
(2019-11-17)
Szanowni Państwo,
 
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
 
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
 
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MENUCZEŃ Z KATOLIKA - GDZIE JEST, TAM CZYTA
(2019-11-04)
W zorganizowanym przez Bibliotekę Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej konkursie fotograficznym pt: „UCZEŃ Z KATOLIKA - GDZIE JEST, TAM CZYTA. WAKACJE Z KSIĄŻKĄ" komisja w składzie mgr Agata Czaplak, mgr Małgorzata Nowak i mgr Beata Szczepańska przyznała następujące nagrody:

W kategorii :
I – klasy 1 – 3 : Jakub Biraga klasa III a
II – klasy 4 – 8: Szymon Skiba klasa IV a
 
Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w szkole przy ul. Zawidzkiej i w szkole przy ul.Augustynika.


Msza w intencji zmarłych
(2019-11-02)
Kościół to nie tylko ludzie żyjący na ziemi tu i teraz, ale to także wszyscy, którzy odeszli do wieczności. Mostem łączącym te dwie części Wspólnoty jest wzajemna modlitwa, a w szczególności msza święta ofiarowana  w intencji zmarłych. 
Dlatego w czwartek 31 października br. odbyła się w naszej szkole msza za dusze zmarłych dyrektorów, nauczycieli i absolwentów naszej szkoły.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólną modlitwę, szczególnie ojcu Adamowi za sprawowanie Eucharystii, ministrantom i ministrantkom, osobom które przyczyniły się do oprawy liturgii - czytającym oraz śpiewającym. 

Wyniki konkursu fotograficznego klas I-III
(2019-11-01)
25 października rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Jesień w obiektywie". Wyzwanie podjęli uczniowie klas I-III. Komisja konkursowa nagrodziła 4 prace. Nagrodzeni to:
I miejsce - Grześ Sobala z kl II,
II miejsce - Nikodem Szafraniec z kl Ib,
III miejsce - Łucja Ruszkiewicz z kl Ia.
Wyróżnienie otrzymała Angelika Baginicka z kl III.

Gratulujemy!

Uczniowie szkolnych konkursów religijnych nagrodzeni
(2019-10-30)
1. Patron młodzieży św. Stanisław Kostka

W dniach 16 - 20 września 2019 r. w naszej szkole odbył się maraton Wyścig Dobroci. Przedsięwzięcie zainspirowane było postacią świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Uczniowie, naśladując świętego, ścigali się w robieniu dobrych uczynków, takich jak pomoc koleżeńska, podlewanie kwiatów, porządkowanie sal lekcyjnych. Maraton wygrał uczeń klasy VI a, Franciszek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!

 


2. Tydzień Papieski

Od 13 do 18 października 2019 r. w szkole wspominaliśmy św. Jana Pawła II, za jego pośrednictwem modliliśmy się za młodzież i dzieci, odbyły się konkursy plastyczne i literackie, a laureaci i wyróżnieni otrzymali  nagrody.


Ponadto wszyscy uczniowie szkoły otrzymali książkę "Wszystko o Świętym Janie Pawle II. Życie. Pontyfikat. Nauczanie. Kanonizacja. Anegdoty." wydane z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża do Polski.Następny konkurs o tej tematyce w maju.

W Dniu papieskim nasi najmłodsi uczniowie również poznawali postać Papieża Polaka.
Uczniowie klas I uczcili ten dzień wspólną rozmową i obejrzeli film animowany o życiu Jana Pawła II. Były też tematyczne kolorowanki. Spotkanie miało miejsce na szkolnej świetlicy a zajęcia poprowadziła Pani Iwona Wąsik.Natomiast klasy II i III  pod opieka pani Ewy Natkaniec przypominały sobie postać Jana Pawła w pogadankach oraz czytając książeczkę Justyny Kiliańczyk - Zięba ,, Za rękę z Papieżem".Jak przebiegała akcja „Szkoła pamięta” w Szkołach Katolickich w Dąbrowie Górniczej
(2019-10-28)
 […] ojczyzna bez bohaterów to jak dom bez drzwi […].
Gabriel Garcia Marquez

Działania podjęte w ramach akcji w Katolickiej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej:

1.    Lekcje wychowawcze "Miejsca pamięci narodowej w Dąbrowie Górniczej, o kim powinniśmy pamiętać?"

2.    Zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 10 pracowników Huty Bankowej w czasie II wojny światowej. (klasy I- III);

3.    Przygotowanie gazetek ściennych o miejscach pamięci narodowej znajdujących się na terenie Dąbrowy Górniczej;

4. Odwiedziny miejsc pamięci narodowej w Dąbrowie Górniczej;

5. Udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Henryka Glassa (1896 – 1984) ”Chudego Wilka” jednego z twórców polskiego skautingu i harcerstwa;
  
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25