-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Jasełka w wykonaniu naszych uczniów
(2020-02-18)
Po raz  4 na scenie PKZ w dniu 11.02.2020 r. nasza społeczność kl. 1-3 szkoły podstawowej wystawiła sztukę jasełkową pt. "Jasność w ciemności świeci" Adama Szafrańca .
   Dzieci  nauczyły się trudnej sztuki przedstawienia tekstu mówionego połączonego z ruchem scenicznym oraz śpiewem. Dopełnieniem tego artystycznego przedsięwzięcia był wpleciony w trakcie występu śpiew dzieci z klas starszych z zespołu Scholii, który przygotowała Pani Sylwia Hołyńska.  
   Przedstawienie odbyło się na deskach teatru w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
   Po przedstawieniu "Jasełek"  Aktorzy i Śpiewacy otrzymali gromkie brawa od widowni, która licznie przybyła, by podziwiać zdolności poetyckie, wokalne i taneczne najmłodszego pokolenia naszej szkoły.
   Na zakończenie spotkania wystąpiła Pani Dyrektor Ewa Raszka, która podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym
w przygotowania do występu.
Szczególnie wyróżnieni zostali nasi mali  Aktorzy, którym z całego serca bardzo dziękujemy za to, że dali pokaz sztuki aktorskiej przez duże A.
   Personel szkoły składa podziękowania Rodzicom, którzy zadbali o stroje, by Dzieciaki mogły wczuć się  w rolę.
 
   Ostatnie słowa kierujemy do przybyłych Gości. To dzięki Waszej pozytywnej Energii Dzieci czuły, że są ważne i mogły bawić się przedstawieniem oraz zaprezentować swoje możliwości.  
   Praca wszystkich osób pozwoliła Naszym Skarbom wystąpić na deskach Teatru i stworzyć Klimat Wzruszenia, Oczekiwania i Radości.Piątkowy Turniej Gier Planszowych
(2020-02-09)
Planszówkowy wirus ogarnia, jak wiadomo, cały świat. Na szczęście objawy są raczej korzystne: radość ze spędzania czasu w gronie znajomych, dobry humor i odprężenie towarzyszące rozgrywce oraz sięganie na wyżyny wyobraźni.
"Tajniacy", "Wysokie napięcie", "Imago" i ... "Warhammer" to główne tytuły, które zajęły nam piątkowe popołudnie 7 lutego.
Udział w imprezie sam w sobie był nagrodą, ale upominki w postaci planszówkowych gadżetów były dodatkowym miłym akcentem.Podziękowanie za organizację należy się nie tylko p. Olempie, w szczególności uczniowie są wdzięczni Wiktorowi z 8a za poprowadzenie sesji Warhammera. Aż dziewięciu uczestników przeżyło swą pierwszą kampanię, być może podzielą się wkrótce szczegółami tego spotkania.

Z pewnością powtórzymy podobna imprezę, może jeszcze w tym roku, a tymczasem zapraszamy do galerii.


Zatrzymajmy Święta w Nas
(2020-02-03)

Czas świątecznego nastroju rozpoczyna się od Wigilii Bożego Narodzenia. Trwa długo: Nowy Rok, Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli),  zwyczajowo - aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

W naszej szkole zwykle próbujemy celebrować ten niezwykły czas jak najdłużej. Dlatego 30 stycznia br. odbyło się w auli szkolnej kolędowanie pod hasłem „Zatrzymajmy święta w nas”, na które przybyli zarówno uczniowie naszych obu szkół – licealiści i uczniowie podstawówki, nasi nauczyciele, dyrekcja oraz rodzice. Zaprosiliśmy także na wspólne śpiewanie kolęd scholę z Katolickiego Liceum z Sosnowca wraz z opiekunem – panem Romanem Lewandowskim, która wykonała kilka pięknych utworów, jak zwykle, z pełnym profesjonalizmem.
Wielu utalentowanych uczniów i  naszej szkoły, przygotowanych przez panią Sylwię Hołyńską, uświetniło koncert swym wykonaniem, nie tylko tych znanych kolęd, ale także piosenek związanych ze świętami.

Śpiew, herbata, kawa i poczęstunek  przy stoliku w pięknie rozświetlonej auli  – wszystko to spełniło swoje zadanie – pomogło poczuć czar Bożego Narodzenia jeszcze choć przez chwilę.

Dziękujemy za organizację tego spotkania paniom: Renacie Lewandowskiej, Sylwii Hołyńskiej, Annie Olempie, Agacie Czaplak, dziękujemy również pani dyrektor Ewie Raszce. Szczególne podziękowanie kierujemy do  księdza Rafała Pietruszki za czuwanie nad światłem i dźwiękiem, które podczas tego wydarzenia miało wyjątkowe znaczenie.

Wszystkim przybyłym na tę uroczystość, a zwłaszcza  gościom – uczniom z liceum z Sosnowca i Zuzi - uczennicy z Zespołu Szkół nr 5 z Sosnowca DZIĘKUJEMY.Mikołaje i Anioły
(2020-01-08)
Dnia 17 grudnia został rozstrzygnięty, ogłoszony pod koniec listopada, szkolny konkurs ,, Mikołaje i Anioły’’. W tym samym  dniu zwycięzcom konkursu wręczono nagrody.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas I-III. Przestrzenne prace konkursowe oceniano  pod względem pomysłowości, wkładu pracy oraz samodzielności. Oceniającymi było grono pedagogiczne szkoły wraz z innymi jej pracownikami.
Bardzo wyrównany poziom prac nie ułatwiał wyboru zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce Aleksander Goliński klasa I A
II miejsce Liliana Szyszka  klasa II
III miejsce Szymon Złocki klasa I A
 
Wyróżnienia otrzymali:
Angelika Bagnicka klasa III A
Michał Kolasa klasa III A
Grzegorz Sobala klasa II
Łucja Ruszkiewicz klasa I A
Kuba Treliński I B


Przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczyła organizatorka Ewa Natkaniec.
Uczestnikom konkursu gratulujemy raz jeszcze. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.Nasza szkoła w Orszaku Trzech Króli
(2020-01-06)

Już tradycyjnie dnia 6.01.2020 uczniowie i nauczyciele naszych Katolickich Szkół SPSK uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, który przemaszerował ulicami Dąbrowy Górniczej.  Tłumnie dopisali mieszkańcy miasta, którzy  wraz z władzami miasta i duchowieństwem, śpiewając  kolędy, przeszli  od  kościoła św. Barbary do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. Atmosfera radosnego świętowania udzieliła się wszystkim uczestnikom przemarszu Orszaku Trzech Króli.

Uczciliśmy w ten sposób  uroczystość Objawienia Pańskiego.


Kiermasze Bożonarodzeniowe
(2019-12-28)
We wtorek, 17.12.2019, w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul. ks. Augustynika 1 odbył się  Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez  uczniów, nauczycieli i rodziców klas 1-6. Uczniowie przygotowali bombki, stroiki, świeczniki i wiele różnych  ozdób, które umilą rodzinne chwile w czasie wigilii i posiłków świątecznych.
Goście odwiedzający  Kiermasz Świąteczny również mieli okazję stworzyć swoją ozdobę w czasie warsztatów plastycznych zorganizowanych na szkolnej świetlicy.
Okres przedświąteczny  obfitował w wydarzenia związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.  20.12.2019 r. Katolicka  Szkoła Podstawowa wzięła również udział w Miejskim Kiermaszu Bożonarodzeniowym mającym miejsce przed Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Czuwały nad tym panie Ewelina Mizgalewicz , Justyna Domagała-Czech.
Obydwu Kiermaszom towarzyszyła zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na cele charytatywne szkoły oraz na uzupełnienie wyposażenia szkolnych świetlic w gry i materiały plastyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Kiermasze, a rodzicom za liczny udział.


Szlachetna Paczka
(2019-12-21)

Tradycją naszej szkoły stał się już udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Nasi uczniowie, z ogromną pomocą rodziców i nauczycieli, z wielkim zaangażowaniem i radością włączyli się w tą akcję. 

Zbieraliśmy produkty spożywcze, środki czystości, odzież, zabawki i artykuły wyposażenia domowego. Łącznie udało nam się przygotować 43 paczki, które wspólnie z uczniami zapakowaliśmy w ozdobny papier. Uczniowie z wielkim entuzjazmem włączyli się w przygotowanie prezentów dla wybranej przez nas rodziny. Paczki zostały zawiezione w sobotę 7 grudnia 2019 do wolontariusza Szlachetnej Paczki, który następnie przekazał je naszej rodzinie.

Akcja ta cieszy się takim odzewem w naszej szkole, że z przyjemnością weźmiemy w niej udział również w przyszłym roku.

Akcję koordynowali nauczyciele:

Marta Mokrzycka-Trząska
Justyna Gaber
Agnieszka Kalińska-GawinekPluszowy Miś
(2019-12-18)
Dnia 16 grudnia rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Pluszowy Miś, którego byliśmy organizatorami.

Zadanie komisji było bardzo trudne, ponieważ na tegoroczną edycję nadesłano 66 prac z całej Polski.

.
I miejsceJulia Owińska - lat 9Szkoła Podstawowa w Kiełczowie im.Wandy Chotomskiej
II miejsceEmilia Sobczak - lat 7Szkoła Podstawowa nr 21 im. Fryderyka Chopina z Płocka
III miejsceEdyta Owińska - lat 9Szkoła Podstawowa w Kiełczowie im.Wandy Chotomskiej
Wyróżnienie Szymon Parszeniew - lat 9Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
WyróżnienieMaciej TopolskiNiepubliczna Szkoła Podstawowa „Przylądek” w Pruszkowie.


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Laureaci  otrzymają  dyplomy i nagrody, które prześlemy pocztą.
Gratulujemy również dzieciom  z naszej szkoły uczestniczącym w tym konkursie.Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy do kolejnych edycji.
W galerii znajdują się zdjęcia prac. Zapraszamy.

źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/gdakaska-1113303/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=1416935


Konkurs Szkolny Omnibus
(2019-12-15)
Dnia 6 grudnia ogłoszono wyniki konkursu "Szkolny Omnibus 2019", w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.
Konkurs odbył się 29 listopada i przystąpiło do niego 28 uczniów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zwycięzcą została uczennica klasy IIIa - Maja Kozłowska. Jesteśmy także pod wrażeniem wyników pięciu uczniów z klas pierwszych, którzy całkiem dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Gratulacje i podziękowania składają organizatorki: Panie - Iwona Wąsik i Ewelina Mizgalewicz.Spotkanie z rycerzem
(2019-12-11)
Piątek , 6.12.2019, dzień Św. Mikołaja obfitował w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul . ks. G. Augustynika w wiele niespodzianek. Oprócz tradycyjnego w tym dniu gościa, św. Mikołaja, zawitał również na spotkanie z uczniami klas 1-3, przedstawiciel Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, rycerz Szymon Opiłka.  Jak każdy szanujący się rycerz przybył ze swoim giermkiem - pomocnikiem i przyjacielem ( a prywatnie - bratem) Maksymilianem, uczniem kl. 3 KSP

Rycerz Szymon zaprezentował się w prawdziwym rycerskim ekwipunku, dzierżył w ręku prawdziwy rycerski miecz i tarczę obronną,  głowę chronił hełm, a całe ciało metalowa zbroja. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści Szymona dotyczącej historii rycerstwa, zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem oraz działalności obecnych Bractw Rycerskich. Zadawali dużo pytań, a także mieli okazję powalczyć z rycerzem Szymonem. Bardzo odważne były również dziewczynki, które wcale nie chciały, aby dla nich pozostała tylko funkcja DAMY SERCA rycerza.

W długiej kolejce do stoczenia walki z rycerzem ustawiła się również pani wicedyrektor, która stoczyła z nim krótki pojedynek (ku wielkiej uciesze dzieci).
Nad całością spotkania czuwała organizatorka tego przedsięwzięcia, wychowawczyni klasy 3b KSP, pani mgr Justyna Domagała-Czech.
Spotkanie trwało dłużej, niż pierwotnie przewidziano, gdyż wszystkie dzieci chciały dotknąć zbroi, miecza, ubrać hełm, przymierzyć metalową rękawicę lub po prostu porozmawiać z rycerzem Szymonem.

Dziękujemy Szymonowi i Maksymilianowi za tę niezwykłą prezentację tradycji rycerstwa polskiego.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację.

źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/users/OpenClipart-Vectors-30363/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=156972

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25