-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Pluszowy Miś
(2019-12-18)
Dnia 16 grudnia rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Pluszowy Miś, którego byliśmy organizatorami.

Zadanie komisji było bardzo trudne, ponieważ na tegoroczną edycję nadesłano 66 prac z całej Polski.

.
I miejsceJulia Owińska - lat 9Szkoła Podstawowa w Kiełczowie im.Wandy Chotomskiej
II miejsceEmilia Sobczak - lat 7Szkoła Podstawowa nr 21 im. Fryderyka Chopina z Płocka
III miejsceEdyta Owińska - lat 9Szkoła Podstawowa w Kiełczowie im.Wandy Chotomskiej
Wyróżnienie Szymon Parszeniew - lat 9Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
WyróżnienieMaciej TopolskiNiepubliczna Szkoła Podstawowa „Przylądek” w Pruszkowie.


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Laureaci  otrzymają  dyplomy i nagrody, które prześlemy pocztą.
Gratulujemy również dzieciom  z naszej szkoły uczestniczącym w tym konkursie.Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy do kolejnych edycji.
W galerii znajdują się zdjęcia prac. Zapraszamy.

źródło obrazka: pixabay.com/pl/users/gdakaska-1113303/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=1416935


Konkurs Szkolny Omnibus
(2019-12-15)
Dnia 6 grudnia ogłoszono wyniki konkursu "Szkolny Omnibus 2019", w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.
Konkurs odbył się 29 listopada i przystąpiło do niego 28 uczniów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zwycięzcą została uczennica klasy IIIa - Maja Kozłowska. Jesteśmy także pod wrażeniem wyników pięciu uczniów z klas pierwszych, którzy całkiem dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Gratulacje i podziękowania składają organizatorki: Panie - Iwona Wąsik i Ewelina Mizgalewicz.Spotkanie z rycerzem
(2019-12-11)
Piątek , 6.12.2019, dzień Św. Mikołaja obfitował w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul . ks. G. Augustynika w wiele niespodzianek. Oprócz tradycyjnego w tym dniu gościa, św. Mikołaja, zawitał również na spotkanie z uczniami klas 1-3, przedstawiciel Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, rycerz Szymon Opiłka.  Jak każdy szanujący się rycerz przybył ze swoim giermkiem - pomocnikiem i przyjacielem ( a prywatnie - bratem) Maksymilianem, uczniem kl. 3 KSP

Rycerz Szymon zaprezentował się w prawdziwym rycerskim ekwipunku, dzierżył w ręku prawdziwy rycerski miecz i tarczę obronną,  głowę chronił hełm, a całe ciało metalowa zbroja. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści Szymona dotyczącej historii rycerstwa, zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem oraz działalności obecnych Bractw Rycerskich. Zadawali dużo pytań, a także mieli okazję powalczyć z rycerzem Szymonem. Bardzo odważne były również dziewczynki, które wcale nie chciały, aby dla nich pozostała tylko funkcja DAMY SERCA rycerza.

W długiej kolejce do stoczenia walki z rycerzem ustawiła się również pani wicedyrektor, która stoczyła z nim krótki pojedynek (ku wielkiej uciesze dzieci).
Nad całością spotkania czuwała organizatorka tego przedsięwzięcia, wychowawczyni klasy 3b KSP, pani mgr Justyna Domagała-Czech.
Spotkanie trwało dłużej, niż pierwotnie przewidziano, gdyż wszystkie dzieci chciały dotknąć zbroi, miecza, ubrać hełm, przymierzyć metalową rękawicę lub po prostu porozmawiać z rycerzem Szymonem.

Dziękujemy Szymonowi i Maksymilianowi za tę niezwykłą prezentację tradycji rycerstwa polskiego.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację.

źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/users/OpenClipart-Vectors-30363/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=15697230 Rocznica Konwencji o Prawach Dziecka
(2019-11-29)
Dnia 20 listopada uczniowie klas I, II ,III, i IV razem z wychowawcami klas przyłączyli się do projektu e-twinning dot. „Praw Dziecka”. Uczciliśmy w ten sposób uchwalenie 30 rocznicy Konwencji o Prawach Dziecka. Każdy z chętnych nauczycieli przygotował swoje zajęcia dotyczące praw dziecka. Sale zostały udekorowane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli.

Pani Małgorzata Białoń przygotowała zajęcia z klasą 4a i 4b w języku angielskim dotyczących praw dziecka .Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prawami dzieci. Przeczytali teksty dotyczące złego traktowania dzieci. Wyszukali zachowania niezgodne z ich prawami. Połączyli zdania polskie z angielskimi odpowiednikami (dotyczącymi dzieci). Na koniec uczniowie zrobili wspólną makietę dotyczącą najciekawszych praw dzieci. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem.

W projekcie uczestniczyła również wychowawczyni świetlicy Pani Ewa Natkaniec, która przeprowadziła bardzo atrakcyjne zajęcia w języku polskim. Podczas zajęć uczniowie kolorowali rysunki odwołujące się do punktów konwencji, które zostały odczytane przez każdego z uczniów. Zajęcia zakończyły się wykonaniem zdjęcia uczniów wraz z ich pracami.W drugim dniu uczniowie wzięli udział w zabawie "Zgadzam się - nie zgadzam się", sprawdzającej świadomość uczniów i ich praw.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację.


Akcja Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej w naszej szkole
(2019-11-18)
Dąbrowska Wspólnota Samorządowa przeprowadziła na terenie naszego miasta kolejną zbiórkę odzieży zimowej, dla dzieci w potrzebie. W naszej szkole nie brakuje chętnych do niesienia pomocy, więc uczniowie najmłodszych klas i ich rodzice ochoczo wsparli powyższą akcję.

Pomysłodawca - Pani Iwona Wąsik dziękuje wszystkim uczestnikom zbiórki. Razem możemy więcej :)Dąbrowskie szkoły katolickie SPSK 12. raz organizatorem Ogniska Patriotyzmu z okazji Święta Niepodległości
(2019-11-17)
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i przybyłym gościom za wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy ognisku, które ponownie, już po raz 12., zapłonęło na placu w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej 11 listopada 2019 r.
W tym roku aura nie była sprzyjająca staniu w miejscu i uniesieniom, ale jak zwykle okazało się, że śpiewanie dla "Tej co nie zginęła" poruszało serca i rozgrzewało od środka.
Dziękujemy!

Fotorelacje można obejrzeć:
na stronie portalu Nasze Miasto Dąbrowa Górnicza
w naszej Galerii


XII Spotkanie z Podróżnikiem
(2019-11-17)
W październiku w naszej Szkole odbyło się kolejne, 12. już "Spotkanie z Podróżnikiem w Katoliku". Plakaty rozmieszczone na terenie szkoły już dwa tygodnie wcześniej zapraszały uczniów i rodziców, co przełożyło się na szczelne wypełnienie miejsc naszej auli.

Tym razem gościliśmy dąbrowskiego podróżnika - pana Grzegorza Kuśpiela, który nie tylko odwiedza różne kraje, ale także eksploruje i odkrywa dla świata miejsca wcześniej ludziom nieznane. Pan Grzegorz swoje odkrywcze pasje koncentruje na świecie podziemnym, wysłuchaliśmy więc zajmującej relacji z offroad-owej podróży po Madagaskarze oraz eksploracji jaskiń, których nigdy wcześnie nie rozświetlało światło latarki. Nieodłącznym elementem podróży naszego gościa jest nawiązywanie relacji z miejscową ludnością, którą w przypadku Madagaskaru są Malgasze - jest to ludność o bardzo ciekawych korzeniach etnograficznych, bowiem najprawdopodobniej pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, a nie, jak mogłoby się wydawać, z nieodległej Afryki.
Ciekawe zdjęcia i niezwykłe historie to treść naszych cyklicznych spotkań z Podróżnikami, i z całą pewnością, i tym razem nasze apetyty na wrażenia zostały zaspokojone :) Naszą wdzięczność Gościowi okazaliśmy paczuszką ze słodkimi wypiekami.

Jak zwykle przed Spotkaniem, z pomocą Rodziców, zorganizowaliśmy kawiarenkę z domowym ciastem, gorącymi i zimnymi napojami oraz drobnymi przekąskami. Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice!

Kilka zdjęć dokumentujących wydarzenie znajduje się w galerii.


List od MEN do naszych szkół
(2019-11-17)
Szanowni Państwo,
 
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
 
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
 
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MENUCZEŃ Z KATOLIKA - GDZIE JEST, TAM CZYTA
(2019-11-04)
W zorganizowanym przez Bibliotekę Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej konkursie fotograficznym pt: „UCZEŃ Z KATOLIKA - GDZIE JEST, TAM CZYTA. WAKACJE Z KSIĄŻKĄ" komisja w składzie mgr Agata Czaplak, mgr Małgorzata Nowak i mgr Beata Szczepańska przyznała następujące nagrody:

W kategorii :
I – klasy 1 – 3 : Jakub Biraga klasa III a
II – klasy 4 – 8: Szymon Skiba klasa IV a
 
Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w szkole przy ul. Zawidzkiej i w szkole przy ul.Augustynika.


Msza w intencji zmarłych
(2019-11-02)
Kościół to nie tylko ludzie żyjący na ziemi tu i teraz, ale to także wszyscy, którzy odeszli do wieczności. Mostem łączącym te dwie części Wspólnoty jest wzajemna modlitwa, a w szczególności msza święta ofiarowana  w intencji zmarłych. 
Dlatego w czwartek 31 października br. odbyła się w naszej szkole msza za dusze zmarłych dyrektorów, nauczycieli i absolwentów naszej szkoły.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólną modlitwę, szczególnie ojcu Adamowi za sprawowanie Eucharystii, ministrantom i ministrantkom, osobom które przyczyniły się do oprawy liturgii - czytającym oraz śpiewającym. Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24