-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III
(2017-10-25)
W czwartek, 26.10.2017,
o godz. 17.00, odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas 1 – 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej  z wychowawcami klas oraz nauczycielami uczącymi w tych klasach.Kolejna klasa zmienia szkolną rzeczywistość…
(2017-10-23)
Uczniowie siódmej klasy wraz z wychowawczynią, panią Anną Segiedyn oraz kochanymi rodzicami piątkowe popołudnie  i całą sobotę spędzili w szkole!  A niektórzy mówią, że młodzież jej nie lubi i powiedzenie, że szkoła to drugi dom to frazes!
Za oknami złota polska jesień i słońce, czas na ostatnie jesienne wyprawy do lasu, w góry… Nic z tego, w szkole gwar jak co dzień! Tylko  lekcja nietypowa – projektowanie, aranżacja wnętrz i własnoręcznie  wykonywana renowacja mebli. Jeszcze malowanie ścian, położenie tapet , gustowne tkaniny i sala zmieniona nie do poznania.
Serdecznie dziękujemy! Dzięki  Państwu szkoła nam pięknieje!


Francuski z Manon Cuppens
(2017-10-18)
Po wakacyjnej przerwie powróciła do klas frankofońskich Manon Cuppens, nasza belgijska lektorka języka francuskiego, która zainaugurowała nowy rok szkolny zajęciami  z klasą 7b SP oraz uczniami z gimnazjum i liceum.
Podobnie jak w roku ubiegłym, zajęcia te będą się odbywały systematycznie, co miesiąc, dając uczniom możliwość żywego kontaktu z rodzimym użytkownikiem języka francuskiego.

Uczniowie  z projektu frankofońskiego przygotowują się do zdawania kolejnych egzaminów DELF,  na wyższych poziomach.
Życzymy im wytrwałości, radości z odkrywania tajników wiedzy z zakresu kultury i języka francuskiego i udanego roku szkolnego 2017/2018.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego spotkania z Manon.


Nasi uczniowie na wymianie szkolnej we Francji
(2017-10-17)
  W niedzielę, 8.10.2017, 12 osobowa grupa uczniów wraz z dwójką nauczycieli wróciła z  wymiany szkolnej z Francji.
  Po raz 13 nasze Szkoły Katolickie SPSK w Dąbrowie Górniczej zorganizowały wyjazd uczniów do Liceum Fabert w Metz. Do współpracy zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną Szkołę Katolicką z Sosnowca.
  Nasz pobyt we Francji trwał 10 dni, podczas których uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak odbywają się lekcje w szkole francuskiej uczestnicząc w zajęciach z języka angielskiego, geografii, chemii, języka francuskiego. Poznali codzienność rodziny francuskiej mieszkając w domach swych  francuskich korespondentów, a także odbyli szereg wycieczek krajoznawczych.
  Uczniowie  mieli możliwość zwiedzić Strasburg, a w nim Parlament Europejski, Nancy i zabytkowe budowle wzniesione na polecenie  naszego króla, Stanisława Leszczyńskiego, Luksemburg, Metz. Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie stolicy Francji – Paryża. Była to okazja do podziwiania panoramy Paryża z Wieży Eiffla, popływania po Sekwanie statkiem Bateaux Mouches, pospacerowania słynną ulicą Champs Elysées, pojeżdżenia paryskim metrem. Dzień pełen wrażeń zakończył się w dzielnicy Montmartre, przed Bazyliką Sacré-Coeur.
  Pobyt we Francji to najlepsza lekcja tolerancji, odkrywania innej kultury, lekcja akceptacji innych zwyczajów i najlepszy sposób poznania historii kraju, przynajmniej w zarysie. Lotaryngia (la Lorraine), region, w którym znajduje się  Metz, wielokrotnie zmieniała granice państwowości należąc raz do Francji, a innym razem do Niemiec, o czym świadczy charakter architektury miast.
  Wyjazd na wymianę był również okazją do pogłębienia znajomości języków obcych, angielskiego i francuskiego. Nasi uczniowie świetnie dawali sobie radę w komunikacji ze swoimi francuskimi koleżankami i kolegami.
  Dziękujemy naszym francuskim przyjaciołom za bardzo dobre przygotowanie naszego pobytu, a uczniom i ich rodzinom za gościnność i okazane ciepło.
  Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w wymianie w przyszłym roku.

W maju będziemy gościć 15 uczniów z Liceum Fabert. Mamy nadzieję, że pobyt w Polsce spodoba się naszym gościom.
W wymianie wzięli udział: KRZEPKOWSKA Zuzia, NOWAK Zuzia LIEBE Damian, PŁONKA Julka, RACHWALIK Maja, RZEPIELA Wojtek, ZARÓD  Michał, MADEJCZYK Jaś, HOŁDA Wiktoria, SOBIESZEK Aleksander, GUDOWSKA Amelka, OSYS Ela.
Uczniami opiekowały się oraz czuwały nad realizacją programu wymiany panie profesor Agnieszka Micor i Teresa Konieczniak.WYBORY DO SAMORZĄDU ŚWIETLICY SZKOLNEJ - klasy I-III
(2017-10-16)
W tym roku szkolnym głosowanie odbyło się 9 i 10 października. Dziewięcioro uczniów przygotowało plakaty wyborcze, a o kolejności na liście kandydatów zdecydowało losowanie. W czasie kampanii wyborczej kandydaci zachęcali w różny sposób, m. in. rozdając przygotowane ulotki. Trzy osoby, które uzyskały największą ilość głosów weszły w skład samorządu świetlicy szkolnej:

Antoni Smorąg  –   przewodniczący
Jagoda Matysiak – I zastępca
Matylda Godzik – II zastępca

Gratulujemy i życzymy radości i satysfakcji z pełnionych funkcji.

W galerii jak zwykle fotorelacja.


Konkurs na prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce rozstrzygnięty
(2017-10-15)
Jury w składzie p. Justyna Gaber, p. Anna Olempa i ks. Rafał Pietruszka przyznało nagrody dla trzech uczniów za najlepsze prezentacje o św. Stanisławie Kostce. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie począwszy od klasy siódmej szkoły podstawowej. Oto wyniki konkursu:
1 miejsce - Wiktoria Chudy z klasy 1 liceum
2 miejsce - Nadia Gieras z klasy 7 szkoły podstawowej
3 miejsce - Julia Sęga z klasy 2 gimnazjum.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie dla Filipa Bagnickiego za prezentację, w której wykorzystano informacje zasięgnięte nie z internetu, ale z książek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Ich prace można obejrzeć w formie filmików. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o patronie młodzieży.

Prezentacja, która zdobyła 1 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 2 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 3 miejsce


Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-14)
W dniu 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas  Mszy Świętej klasa I liceum złożyła uroczyste ślubowanie. Były piękne życzenia, kwiaty i wiele serdecznych słów i uścisków.

Zapraszamy do galerii.


Zebranie z Rodzicami
(2017-10-09)
ZEBRANIE Z RODZICAMI
uczniów klas IV-VII, liceum i gimnazjum


19 października (czwartek)
godz. 17:00

Plan zebrania:
17.00 -aula-wykład  księdza psychologa-psychoterapeuty  mgr Rafała Pietruszki pt: „Życie off-line wyzwaniem dla rodziców i szkoły”
17:45 -spotkania z wychowawcami w salach i konsultacje z nauczycielami przedmiotów.Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-09)

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony będzie 13.10.2017 r. (w piątek).

Plan dnia dla szkoły przy ul. Zawidzkiej:

8:00-10:35 - zajęcia według planu

10:45- Msza Święta

11:30 - Akademia i uroczyste pasowanie uczniów klasy I-szej liceum

12:30 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.Konkurs plastyczny o Św. Stanisławie Kostce rozstrzygnięty
(2017-10-07)
Jury w składzie p. Justyna Gaber, p. Małgorzata Nowak i p. Anna Olempa rozstrzygnęło konkurs plastyczny o Św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Oto wyniki:


     

     

     


Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25