-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE EWANGELIZACYJNE
(2018-02-17)
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE EWANGELIZACYJNE
dla uczniów gimnazjum i liceum

odbędą się w dniach 19,20,21 lutego 2018 r. w godzinach 11.00-13.30

PROGRAM:
I i II dzień rekolekcji
Trzy pierwsze godziny lekcyjne odbywają się według planu zajęć dydaktycznych. Godzina  10.30- wyjście pod opieką wychowawcy klasy/ nauczyciela prowadzącego zajęcia na projekcję filmu i konferencję .

III dzień rekolekcji
Trzy pierwsze godziny lekcyjne wg planu
Godzina 11.00- sakrament spowiedzi i Msza Święta w Bazylice NMP  w Dąbrowie Górniczej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE EWANGELIZACYJNE
dla uczniów klas I-VII szkoły podstawowej

odbędą się w dniach 19,20,21 marca 2018 r.
PROGRAM podany zostanie w późniejszym terminie.


Wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego Grudzień 2017 r.
(2017-12-20)
W dniach 8.12 i 14.12 odbył się szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy dla klas I-III i klas IV-VII. Łącznie uczestniczyło 28 uczniów:

Turniej przebiegał w atmosferze zaciętej rywalizacji, uczniowie wykazali się zdyscyplinowaniem i umiejętnością radzenia sobie w trudnej szachowej sytuacji.

Wyniki klas III:
I miejsce : WIKTOR NALEŚNIK
II miejsce: MIŁOSZ KOSTER
III miejsce: JAKUB PIETRUKANIEC
Wyniki klas IV-VII:
I miejsce: KACPER SZYSZKA
II miejsce: FILIP GAMROT
III miejsce: DANIEL GRZEGORZEK

Wyniki klas I-II podane zostaną po dokończeniu turnieju w późniejszym terminie. Za osiągnięte wyniki uczniowie otrzymają Puchary i Medale, które zostaną wręczone. O terminie zostaną powiadomieni.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

Organizator Turnieju: mgr Ewa Urbanowicz


Świąteczne paczki
(2017-12-19)
Jak co roku, w adwentowym czasie dzieci i młodzież naszej szkoły podejmują różne formy działań charytatywnych. Na początku miesiąca wielkim sukcesem zakończyła się akcję „Szlachetna Paczka”, a 14 grudnia sfinalizowano prowadzoną równolegle kwestę i zbiórkę prezentów dla dzieci i młodzieży z będzińskiego Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach.  Działania przebiegały wielotorowo. 26 listopada uczniowie klas 7. przeprowadzili kwestę przed kościołem pw. NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, a w kolejnych dniach także wśród społeczności szkolnej. Zbiórka przyniosła kwotę 837 zł! W akcję, jak zawsze, włączyli się także rodzice. Jedna z mam zaangażowała swoje koleżanki i swoich kolegów z pracy, co radykalnie zwiększyło zakres naszej akcji.
Pomoc szesnastce podopiecznych gołuchowickiego Ośrodka wzbudziła ogromny odzew i zaangażowanie. Zgromadzone pieniądze, upominki, słodycze oraz wydawałoby się zwykłe rzeczy, takie jak ręczniki czy pościel do adresatów dotarły w miniony czwartek. Po skończonych lekcjach czwórka reprezentująca uczniów klasy 7a wraz z wychowawcą oraz Panią Dorotą (organizatorką akcji wśród znajomych) spotkała się z powracającymi z zajęć szkolnych wychowankami w świetlicy Ośrodka i na ręce opiekunów radośnie wszystko przekazała.
Rozmiary pomocy przedstawiają zdjęcia:

 


Adwentowe Kalendarze
(2017-12-13)
Kalendarz adwentowy ma wyjątkową historię i może wprowadzić magiczny nastrój przed świętami. To dodatkowy element, który pomaga przygotować siebie i rodzinę do świąt.
Początkowo kalendarz adwentowy miał wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt i przyjścia na świat Jezusa. Innym wariantem było zapalanie codziennie jednej z 24 świeczek lub skreślanie jednej z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach. Bardzo popularna była wersja z otwieranymi okienkami i obrazkami najpiękniejszych szopek.
  W  Polsce tradycja kalendarza adwentowego nie jest tak popularna jak w Niemczech, najbardziej znany jest słodki kalendarz adwentowy z czekoladkami w środku. Uczniowie naszej szkoły, uczący się języka niemieckiego, chcieli przybliżyć tą tradycję i przygotowali kalendarze  podobne do tych, które otrzymują niemieckie dzieci.  Efekty ich  pracy można było zobaczyć na wystawie prac  na korytarzu na II piętrze. Od 15 grudnia prace będą wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej w filii nr 5 przy ulicy Piłsudskiego 32.
 Zachęcam również do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Anna Paśko
nauczyciel języka niemieckiegoZebranie z rodzicami klas 1-3
(2017-12-11)
Szanowni Rodzice uczniów klas 1-3 Katolickiej Szkoły Podstawowej

Zapraszamy w czwartek, 14.12.2017:

•       w godz. 17.00 - 18.00,  na konsultacje z wychowawcami klas oraz nauczycielami uczącymi w tych klasach, na których omówione będą sprawy dotyczące postępów w nauce Państwa dzieci  oraz kwestie związane z wyjazdem na Zieloną Szkołę.

•       od godz. 17.45 na spotkanie z wychowawcą kl.1a

•       od godz. 18.00 na kiermasz bożonarodzeniowy


FESTIWAL TALENCIKÓW ŚWIETLICOWYCH
(2017-12-08)
Wspólna zabawa odbyła się  4 grudnia w świątecznym nastroju, bo w towarzystwie gwiazdek w mikołajkowych czapkach. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w różnych kategoriach:
  • taniec
  • śpiew
  • akrobatyka artystyczna
  • sztuki walki
  • gra na instrumencie
  • talent literacki
  • recytacja
Publiczność nagradzała wszystkich wielkimi brawami, a także dopingowała trzymając w górze wcześniej przygotowane plakaty.

Trudne zadanie miała komisja oceniająca, członkowie której przyznawali punkty uczestnikom, a poziom poszczególnych występów był niezwykle wyrównany.

Mikołajkowy nastrój towarzyszył nam do końca - wszyscy uczestnicy zostali obdarowani. Przyznano pięć nagród głównych, dziesięć wyróżnień, a pozostali uczestnicy losowali drobne niespodzianki.
Gratulujemy i wielkie brawa dla wszystkich wykonawców !


7 Spotkanie z Podróżnikiem w Katoliku
(2017-11-24)
23 listopada odbyło się 7. już spotkanie z cyklu "Spotkań z Podróżnikiem". Tym razem hasło prelekcji brzmiało: "Warto czasem zejść na dno". Zaproszony gość, Pan Marek Śliwiński, przedstawiał tajniki nurkowania oraz opowiadał ciekawe i emocjonujące historie z podwodnego świata, które przydarzyły mu się podczas niemal 40 lat nurkowania na krajowych i zagranicznych akwenach. Dużą atrakcją było również poznanie ekwipunku nurka a w szczególności przymiarka suchego skafandra przez jednego z uczniów.
     Jak zwykle frekwencja dopisała a pomoc organizacyjna rodziców i wielu uczniów - wspaniale zaopatrzony i obsłużony bufet - przekroczyła nawet możliwości zgromadzonych słuchaczy.


Współparaca z Uniwersytetem Ślaskim - Hiszpania
(2017-11-23)
Dnia 23.11.2017, w ramach współpracy naszych szkół  z Uniwersytetem Śląskim, nasi uczniowie hiszpańskojęzyczni zostali zaproszeni na spotkanie z językiem i kulturą hiszpańską. Spotkanie miało miejsce w  Instytucie Filologii Obcych w Sosnowcu.
Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 4a, klas 7a i 7b Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz z klasy 2 Gimnazjum i klasy 1 LO.
Mieli oni okazję wysłuchać wystąpień: dr Cecylii Tatoj, która przybliżyła uczniom możliwości wyjazdów zagranicznych na staże językowe w ramach programu Erasmus + , Marii Pacheco López, studentki z Uniwersytetu w Las Palmas na  Gran Canaria "Todo lo que hay que saber sobre las Islas Canarias" (Wszystko, co trzeba wiedzieć o Wyspach Kanaryjskich) oraz Xabiera Vazqueza Casanowy , który w prezentacji „Galicia sabe a mar. Un viaje por el noroeste de España” (Galicja smakuje morzem. Podróż poprzez północno-zachodnią Hiszpanię) mówił o ciekawostkach regionu Galicia.
Miła atmosfera, konkursy, sympatyczni prelegenci i możliwość zwiedzenia Instytutu sprawiły, że dzień był udany i pełen wrażeń, szczególnie dla najmłodszych uczniów,   którzy wykazali się dużą śmiałością włączając się aktywnie do konkursów i udzielając prawidłowych odpowiedzi. Kornelia, Marianka, Filip i Hubert byli pod dużym wrażeniem nowoczesnego budynku Filologii Obcych Uniwersytetu Śląskiego i stwierdzili, że z pewnością będą tutaj studiować.


Jesteśmy współgospodarzami świetlicy
(2017-11-17)
W NASZEJ ŚWIETLICY JEST FAJNIE 
MOŻE BYĆ JESZCZE LEPIEJ
ZALEŻY TO RÓWNIEŻ OD NAS
czyli……

Od początku września każdy z nas mógł wrzucać do skrzynki w świetlicy szkolnej kartki z propozycjami i pomysłami dotyczącymi zajęć.

Super, że możemy decydować o tym, jak spędzamy czas po lekcjach.
Samorząd świetlicy szkolnej sprawdził zawartość skrzynki i ……
Okazało się, że na największej ilości kartek był napis:     TALENCIKI.

W związku z tym już niedługo, podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy prezentować nasze umiejętności w różnych kategoriach.


Tak świętowaliśmy 11 listopada – 99. rocznicę odzyskania niepodległości
(2017-11-16)
10 listopada w obu budynkach naszej szkoły, przy ul. G. Augustynika i E. Zawidzkiej, odbyły się uroczyste akademie.
 
Za pomocą różnych środków wyrazu (wierszy, piosenek, prezentacji multimedialnej, a nawet tańca) uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z czasów, gdy Polska odzyskała niepodległość.

O godz.12.00 uczniowie klas I – III szkoły podstawowej złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem żołnierzy walczących o niepodległość Polski.

11 listopada - jak co roku - społeczność szkoły uczestniczyła w  Eucharystii w intencji Ojczyzny w  rocznicę odzyskania niepodległości. Mszy przewodniczył i kazanie  wygłosił ks. Kanonik  Andrzej Stasiak, kustosz Sanktuarium NMP Anielskiej. Mszę koncelebrował  ks. Prefekt Rafał Pietruszka.
Po mszy uczniowie, rodzice, nauczyciele z  pocztem sztandarowym udali się na Plac Wolności. Przed tablicą poświęconą 11 Pułkowi Piechoty Zagłębiaków  złożyli wiązankę kwiatów.

O godz. 17.00  w Fabryce Pełnej Życia zapłonęło Ognisko Patriotyzmu, które szkoły katolickie organizują od 8 lat. Wspólny śpiew patriotycznych pieśni,  animowany przez uczniów,  dostarcza licznie zgromadzonym mieszkańcom miasta wielu wzruszeń. To chwila zadumy nad przeszłością i bohaterstwem Polaków, którym zawdzięczamy wolność i  radość  z niepodległości. Prawdziwa lekcja  historii i patriotyzmu.

Wszystkim przybyłym na te obchody: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Gościom dziękujemy za zaangażowanie, a szczególne podziękowania ślemy przedstawicielom pocztu sztandarowego oraz tym osobom, które wsparły nas śpiewem, grą na instrumentach.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25