-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Dzień Rodziny w przedszkolu
(2018-06-26)
Dnia 4.06.2018 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przeplatany wierszykami, piosenkami oraz tańcami z ciekawymi układami choreograficznymi. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom odchodzącym z grupy 0 pamiątkowe nagrody. Młodsze dzieci zostały natomiast wyróżnione pięknymi dyplomami. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy!!!


Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego
(2018-06-21)
UWAGA, ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA UROCZYSTOŚCI DLA KLAS  I-III! 

Uprzejmie informujemy, że Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018:

dla klas I - III szkoły podstawowej rozpocznie się w szkole przy ul. Augustynika 1 o godz. 9.00. O godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta Eucharytia w Bazylice,

dla klas IV - VII szkoły podstawowej rozpocznie się o godzinie 10.00 Eucharystią w Bazylice. Dalszy ciąg uroczystości, czyli rozdanie świadectw, odbędzie się w szkole przy ul. Zawidzkiej 10 (Łańcuckiego 10) ok. godz. 11.30.

Zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami.


I kolejny sukces z języka angielskiego
(2018-06-14)
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy wzięli udział w dziesiątej edycji Internetowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego UKisOK.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 8 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, która jest organizatorem konkursu.

Lucyna Ligowska, uczennica 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła X miejsce.
Urszula Kozłowska, uczennica 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła XII miejsce.
Jakub Pronobis, uczeń 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobył XIV miejsce.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz różnorakie nagrody rzeczowe.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych województwa śląskiego i ma na celu popularyzację wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, wykorzystania internetu jako źródła wiedzy oraz zachęcenie uczniów do praktycznego używania języka angielskiego do wyszukiwania informacji. Od 5 marca do końca maja uczniowie codziennie rano odwiedzali specjalnie w tym celu utworzoną stronę internetową konkursu i mieli za zadanie znalezienie odpowiedzi na dwa pytania dotyczące Zjednoczonego Królestwa oraz pozostałych krajów angielskiego obszaru językowego. Zakres materiału do konkursu znacznie wykraczał poza podstawę programową szkoły podstawowej, a pytania ukazywały się również w dni wolne od zajęć szkolnych. Lucyna, Urszula i Kuba często musieli także poszukiwać informacji na internetowych stronach anglojęzycznych.

Ciekawą częścią uroczystości były warsztaty kulturowe ’’Weird Britain’’ poprowadzone przez Brytyjczyka Nicka Clowes (does anyone know how to play conkers?/what’s cheese-rolling?) oraz przedstawienie teatralne.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, bardzo doceniamy ich systematyczność i cierpliwość oraz ciekawość świata i świadomość zasięgu języka angielskiego jako języka używanego w najodleglejszych zakątkach świata. Liczymy na to, że w kolejnej edycji za rok również inni uczniowie naszej szkoły sprawdzą swoją wiedzę.

Nauczyciele Języka Angielskiego


 


Sukcesy w FOX-ie
(2018-06-14)
W dniu 28 maja 2018 odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2018 - XVIII edycja.
Jak co roku, konkurs odbył się w 5 kategoriach: Kittens klasa 3 i 4 SP, Bunnies klasa 5 i 6 SP, Ducks klasa 7 SP i 2 GIM, Lions klasa 3 GIM i 1 LO oraz Eagles klasa 2 i 3 LO. W konkursie wzięło udział aż 62 uczniów we wszystkich kategoriach. Długo czekaliśmy na wyniki, ale było warto, ponieważ nasi uczniowie osiągnęli duży sukces i udowodnili, że poznawanie języka angielskiego w formie intelektualnej zabawy językowej oraz czytania lektury, może być pasjonującą przygodą. Daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Benedykt Okamfer, uczeń 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymał dyplom z wynikiem bardzo dobry i nagrodę II stopnia w postaci bonu upominkowego.
Agnieszka Zwierzchowska, Gabriela Gawor, Urszula Kozłowska, Szymon Łojewski oraz Antoni Kojkoł, uczniowie 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Julia Płonka, uczennica 3 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymała dyplom z wynikiem dobry oraz nagrodę.
Julia Sęga i Anna Szubert, uczennice 2 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymały dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Maciej Bliźniuk oraz Dominik Nowakowski, uczniowie 1 klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.

Bardzo się cieszymy, że tylu naszych uczniów wzięło udział w konkursie i zostało uhonorowanych dyplomami i nagrodami. Czekamy już na następny rok i kolejną okazję do poznawania języka angielskiego od ciekawej strony oraz kolejne zadania, które stanowią wyzwanie i pobudzają dociekliwość.


Akcja Rak&Roll
(2018-06-11)
Dziś otrzymaliśmy informacje o jednym z naszych uczniów, o wspaniałej inicjatywie na rzecz Fundacji Rak&Roll. Jędrzej z klasy 3 gimnazjum oddał swoje legendarne :) włosy na peruki dla kobiet w chemioterapii. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Jeśli chcesz poczytać o fundacji, kliknij TUTAJ.
Poniżej dwie fotki Jędrzeja: PRZED i PO:

 


Sukces naszych uczniów
(2018-06-07)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów językowych w XI Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego Żarki 2018 organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

W dniu 22 maja 2018 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w konkursie, którego celem było kształtowanie umiejętności językowych, takich jak czytanie ze zrozumieniem, słuchanie, pisanie i zastosowanie gramatyki w zadaniach praktycznych. Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszym etapie, który odbył się w naszej szkole, wzięła udział liczna grupa uczniów z klas SP 4-7. Drugi etap odbył się w szkole w Żarkach.

Benedykt Okamfer, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej, zajął II miejsce w kategorii klas 6.
Jakub Pronobis, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 7.

Gratulujemy Benedyktowi i Kubie sukcesu, bardzo się cieszymy oraz liczymy na równie liczny udział naszych uczniów w konkursie w przyszłym roku i zapał w nauce języka angielskiego.

 


Słoneczna Hiszpania w Szkołach Katolickich w Dąbrowie Górniczej
(2018-06-06)
W dniu 4.06.2018 w Szkołach Katolickich SPSK zorganizowany został Dzień Kultury Hiszpanii. Temperatura powietrza równa była iście hiszpańskiej, co razem z przygotowanym programem stanowiło bardzo udane spotkanie.
Na hiszpańskie święto przyjęli zaproszenie : pani mgr Aleksandra Ziobrowska z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, która przedstawiła prezentację  „Andaluzja, Katalonia i Kraj Basków – trzy oblicza Hiszpanii”  oraz Rafael Jiménez Aranda z Uniwersytetu w Kordobie, przebywający na Uniwersytecie Śląskim  na praktykach pedagogicznych, który opowiadał o ciekawostkach związanych z jego ojczystym regionem – Andaluzją. Na język polski tłumaczyła uczennica III klasy Gimnazjum Amelia Gudowska.
Program prowadzili hiszpańskojęzyczni uczniowie Katolickiego Gimnazjum: Amelia Gudowska i Jan Madejczyk.  
Znalazły się w nim dwa spektakle zaprezentowane  w języku hiszpańskim:  „La Oruga muy hambrienta” w wykonaniu  uczniów  klasy 3 KSP oraz „La Ratita presumida” w wykonaniu  uczniów klasy 6.  Spektakle bardzo się podobały publiczności, która nagrodziła młodych aktorów  wielkimi brawami. Uczniowie przygotowali przedstawienia ze swoją nauczycielką języka hiszpańskiego.
Dzień Kultury Hiszpanii zamknął zespół taneczny składający się z uczniów z  klas 4 KSP, który zaprezentował układ taneczny do utworu Alvaro Solera  „Sofía”. Choreografię  przygotowała pani mgr Agnieszka Zientarska.
Oczywiście nie zabrakło kącika kuchni hiszpańskiej. Chłodne gazpacho miało wielkie powodzenie w ten upalny dzień.
Składamy podziękowania dla uczniów za przygotowanie tak sympatycznej imprezy oraz dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się do zorganizowania kącika potraw hiszpańskich.
Dziękujemy zaproszonym gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością i przekazali uczniom tyle ciekawych informacji o Hiszpanii.


WIZYTA UCZNIÓW FRANCUSKIEGO LICEUM FABERT
(2018-06-04)
We wtorek,  29.05.2018 zakończyła się wizyta w Polsce  grupy 15 uczniów francuskiego Liceum Fabert w Metz. Przyjechali do nas z Lotaryngii, regionu położonego w północno-wschodniej Francji, aby poszerzyć swoją wiedzę o krajach europejskich. Towarzyszyło im dwoje nauczycieli, Joёlle Carme i Thierry Kany, którzy zakochani w naszym gościnnym kraju organizują wymianę z naszą szkołą od 13 lat.
W czasie 9-dniowego pobytu w Polsce młodzi Francuzi mieli okazję poznać nie tylko Dąbrowę Górniczą, ale wiele różnych ciekawych i urokliwych miejsc, a także, mieszkając w rodzinach polskich uczniów poznać   codzienne życie swych rówieśników z Polski.
O to, aby Francuzi nie czuli się zbyt obco w naszym kraju zadbała pani Marta Mokrzycka ze swoimi asystentkami organizując lekcję języka polskiego. Tak więc na samym początku wizyty uczniowie francuscy poznali parę przydatnych zwrotów polskich.
Jak co roku wyjechaliśmy z naszymi gośćmi na trzydniowy wyjazd integracyjny w Tatry, gdzie wspólnie z uczniami polskimi, dzielnie pokonywali wielokilometrowe trasy turystyczne. W tym roku dopisała nam idealna pogoda, można więc było wydłużyć wspólne bycie razem do późnych godzin nocnych przy ognisku. Towarzyszyła nam młodzież ze szkoły SPSK w Czarnym Dunajcu z panią dyrektor Teresą Dziwisz, a góralski zespół muzyczny przybliżył tradycję muzyczną tego regionu . Uczniowie  francuscy  przekonali się, że zatańczyć zbójeckiego w pełnej krasie, to nie taka prosta sprawa. Radości było mnóstwo.
Wycieczki do Warszawy, Krakowa, Pszczyny były okazją do poznania historii naszego kraju.
Francuzi zwiedzili także   Nazistowski Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Młodzi ludzie w wielkim  skupieniu wysłuchali opowieści o eksterminacji oraz  o męczeństwie i bohaterstwie więźniów. Pozostała gorzka refleksja, że to ludzie ludziom tak okrutny  los zgotowali.
Byliśmy również w Częstochowie, na Jasnej Górze, gdzie historia narodu polskiego łączy się z jego duchowością. Po zwiedzeniu klasztoru zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z panią Prezes SPSK, Marią Chodkiewicz i członkami Zarządu. W spotkaniu uczestniczyła również pani dyrektor naszej szkoły, Ewa Raszka. Rozmawialiśmy o możliwości kontynuacji naszego międzynarodowego projektu i jego ewentualnego poszerzenia o inne szkoły  Stowarzyszenia.
Potem Olsztyn k /Częstochowy i długo oczekiwane zajęcia sportowe, które przygotował pan Krzysztof Jurczyk. Dzień zakończył się ogniskiem i oczywiście smażoną kiełbaską.

Trudno było się rozstać po tylu dniach spędzonych razem. Nasi francuscy goście byli wzruszeni serdecznością i gościnnością polskich rodzin. Uczniowie polscy wyjadą z rewizytą do Metz 27 września 2018. Mamy nadzieję, że nawiązane przyjaźnie  pozwolą jeszcze na kolejne spotkania, już indywidualne, w czasie wakacji, a Polska nie będzie jedynie punktem na mapie Europy, ale mnóstwem ciepłych wspomnień. Było to bardzo ważne spotkanie młodych ludzi, okazja do wymiany poglądów oraz żywe doświadczenie możliwości pięknego bycia razem pomimo różnorodności kulturowej i różnych tradycji.

Organizatorzy tej wymiany składają bardzo gorące podziękowania wszystkim uczniom i ich rodzinom za przyjęcie  francuskich gości oraz  za stworzenie prawdziwie domowej atmosfery.
 Teresa Konieczniak  
Dziękujemy za gościnność
(2018-06-03)
W imieniu organizatorów wymiany szkolnej Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej z Liceum Fabert  
w Metz we Francji składamy serdeczne podziękowania
Uczniom i ich Rodzicom

za przyjęcie francuskich gości do swoich domów oraz  okazaną im gościnność i serdeczność .

Rewizyta polskich uczniów w Metz  będzie miała miejsce
w dniach 26.09.2018 – 06.10.2018.


Mały Dzień Hiszpański
(2018-06-03)
O tym, że dzieci mają niezliczone talenty, to wszyscy od dawna wiedzą. Chętnie je pogłębiają i  dzielą się nimi, jeśli tylko nadarzy się okazja.

Tym razem, we wtorkowe upalne popołudnie 29 maja 2018, zaprezentowała rodzicom, babciom, dziadkom i znajomym swoje umiejętności grupa hiszpańska  z klas pierwszych i trzecich naszej Szkoły Podstawowej

Pierwszoklasiści  z dużą odwagą śpiewali hiszpańskie piosenki poznane na lekcjach, recytowali wiersz  oraz przedstawili się po hiszpańsku.  
Uczniowie klasy 3 przygotowali bardzo sympatyczne przedstawienie o małej gąsienicy, która po wykluciu z jajeczka musiała dużo jeść, aby przemienić się w pięknego motyla.

Spotkanie hiszpańskie nie mogłoby się odbyć  bez  specjałów kuchni hiszpańskiej. Tutaj wspomogli swoimi umiejętnościami rodzice, którzy przygotowali  gazpacho i różne słodkości.

Spotkanie zakończyła klasa 3a brawurowo wykonanym spektaklem „Jaś i Małgosia” w reżyserii  pani Kingi  Swarlik.
Wszystkie dzieci były ogromnie przejęte swoimi rolami,  czym zasłużyli sobie na aplauz i wielkie brawa widowni.
Gorąco dziękuję Dzieciom i Rodzicom za ich pomoc w przygotowaniu spotkania.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25