-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019
(2018-07-08)
Zapraszamy do zapoznania się z treścią tabeli zawierającej listę podręczników i zeszytów ćwiczeń dotowanych z MEN oraz wykaz pozycji do zakupienia we własnym zakresie.


Warsztaty ekologiczno-językowe
(2018-06-28)
W piątek, 15.06.2018, odbyły się w naszych Szkołach Katolickich warsztaty ekologiczno-językowe prowadzone przez Dyrektora Ośrodka Alliance Française w Katowicach, pana Stephana JOLIVET. Warsztaty francuskojęzyczne przeznaczone były dla klas frankofońskich. Z przygotowanej prezentacji młodzież dowiedziała się o szczycie klimatycznym ONZ organizowanym w grudniu 2018 w Katowicach,  COP24, a także miała okazję do powtórki słownictwa związanego z ekologią.
Pan dyrektor spotkał się również z uczniami, którzy nie uczą się języka francuskiego.  Po godzinnych zajęciach , opuszczając szkolną aulę chwalili się znajomością kilku zwrotów francuskich, możliwością przedstawienia się w jeszcze jednym języku obcym.  Pan JOLIVET rozpoczął swoje spotkanie kilkoma piosenkami francuskimi i szybko się okazało się, że większość z nich znana była naszym uczniom, mimo iż nie uczą się francuskiego.
Bardzo dziękujemy panu Stephanowi JOLIVET za to spotkanie i mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będzie okazja do dalszej współpracy  z  katowickim  Alliance Française.


Wystawa prac naszych uczniów
(2018-06-26)


Wystawa Sylwia Nowak i uczniowie  w przeszkleniach Sali Teatralnej potrwa od 20 czerwca do 15 sierpnia. Zaprezentowano na niej miedzy innymi osiągnięcia plastyczne dzieci z Katolickiej Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej. Wystawa wyjątkowy ma charakter, nawiązuje głównie do świata ikony.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracami naszych dzieci i naszej młodzieży do Pałacu Kultury Zagłębia – wystawa po prawej stronie.

Ścisła współpraca Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej i Pałacu Kultury Zagłębia rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Wierzymy, że nauka przedmiotów artystycznych daje najlepsze rezultaty, kiedy podstawa programowa realizowana jest w miejscu, w którym oddycha się kulturą i sztuką. Pani Sylwia uczy naszych uczniów wykonywania prac rysunkowych, malarskich, graficznych oraz ceramicznych. Pracownia plastyczna PKZ realizuje od lat program wychowania przez sztukę i dla sztuki wg koncepcji Herberta Reada. Objęta jest ona całorocznym patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.
Zapraszamy do naszej Galerii.

źródło inf: http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/sylwia-nowak-i-uczniowie-wystawa


Dzień Rodziny w przedszkolu
(2018-06-26)
Dnia 4.06.2018 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przeplatany wierszykami, piosenkami oraz tańcami z ciekawymi układami choreograficznymi. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom odchodzącym z grupy 0 pamiątkowe nagrody. Młodsze dzieci zostały natomiast wyróżnione pięknymi dyplomami. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy!!!


Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego
(2018-06-21)
UWAGA, ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA UROCZYSTOŚCI DLA KLAS  I-III! 

Uprzejmie informujemy, że Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018:

dla klas I - III szkoły podstawowej rozpocznie się w szkole przy ul. Augustynika 1 o godz. 9.00. O godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta Eucharytia w Bazylice,

dla klas IV - VII szkoły podstawowej rozpocznie się o godzinie 10.00 Eucharystią w Bazylice. Dalszy ciąg uroczystości, czyli rozdanie świadectw, odbędzie się w szkole przy ul. Zawidzkiej 10 (Łańcuckiego 10) ok. godz. 11.30.

Zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami.


I kolejny sukces z języka angielskiego
(2018-06-14)
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy wzięli udział w dziesiątej edycji Internetowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego UKisOK.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 8 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, która jest organizatorem konkursu.

Lucyna Ligowska, uczennica 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła X miejsce.
Urszula Kozłowska, uczennica 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła XII miejsce.
Jakub Pronobis, uczeń 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobył XIV miejsce.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz różnorakie nagrody rzeczowe.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych województwa śląskiego i ma na celu popularyzację wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, wykorzystania internetu jako źródła wiedzy oraz zachęcenie uczniów do praktycznego używania języka angielskiego do wyszukiwania informacji. Od 5 marca do końca maja uczniowie codziennie rano odwiedzali specjalnie w tym celu utworzoną stronę internetową konkursu i mieli za zadanie znalezienie odpowiedzi na dwa pytania dotyczące Zjednoczonego Królestwa oraz pozostałych krajów angielskiego obszaru językowego. Zakres materiału do konkursu znacznie wykraczał poza podstawę programową szkoły podstawowej, a pytania ukazywały się również w dni wolne od zajęć szkolnych. Lucyna, Urszula i Kuba często musieli także poszukiwać informacji na internetowych stronach anglojęzycznych.

Ciekawą częścią uroczystości były warsztaty kulturowe ’’Weird Britain’’ poprowadzone przez Brytyjczyka Nicka Clowes (does anyone know how to play conkers?/what’s cheese-rolling?) oraz przedstawienie teatralne.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, bardzo doceniamy ich systematyczność i cierpliwość oraz ciekawość świata i świadomość zasięgu języka angielskiego jako języka używanego w najodleglejszych zakątkach świata. Liczymy na to, że w kolejnej edycji za rok również inni uczniowie naszej szkoły sprawdzą swoją wiedzę.

Nauczyciele Języka Angielskiego


 


Sukcesy w FOX-ie
(2018-06-14)
W dniu 28 maja 2018 odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2018 - XVIII edycja.
Jak co roku, konkurs odbył się w 5 kategoriach: Kittens klasa 3 i 4 SP, Bunnies klasa 5 i 6 SP, Ducks klasa 7 SP i 2 GIM, Lions klasa 3 GIM i 1 LO oraz Eagles klasa 2 i 3 LO. W konkursie wzięło udział aż 62 uczniów we wszystkich kategoriach. Długo czekaliśmy na wyniki, ale było warto, ponieważ nasi uczniowie osiągnęli duży sukces i udowodnili, że poznawanie języka angielskiego w formie intelektualnej zabawy językowej oraz czytania lektury, może być pasjonującą przygodą. Daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Benedykt Okamfer, uczeń 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymał dyplom z wynikiem bardzo dobry i nagrodę II stopnia w postaci bonu upominkowego.
Agnieszka Zwierzchowska, Gabriela Gawor, Urszula Kozłowska, Szymon Łojewski oraz Antoni Kojkoł, uczniowie 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Julia Płonka, uczennica 3 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymała dyplom z wynikiem dobry oraz nagrodę.
Julia Sęga i Anna Szubert, uczennice 2 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymały dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Maciej Bliźniuk oraz Dominik Nowakowski, uczniowie 1 klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.

Bardzo się cieszymy, że tylu naszych uczniów wzięło udział w konkursie i zostało uhonorowanych dyplomami i nagrodami. Czekamy już na następny rok i kolejną okazję do poznawania języka angielskiego od ciekawej strony oraz kolejne zadania, które stanowią wyzwanie i pobudzają dociekliwość.


Akcja Rak&Roll
(2018-06-11)
Dziś otrzymaliśmy informacje o jednym z naszych uczniów, o wspaniałej inicjatywie na rzecz Fundacji Rak&Roll. Jędrzej z klasy 3 gimnazjum oddał swoje legendarne :) włosy na peruki dla kobiet w chemioterapii. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Jeśli chcesz poczytać o fundacji, kliknij TUTAJ.
Poniżej dwie fotki Jędrzeja: PRZED i PO:

 


Sukces naszych uczniów
(2018-06-07)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów językowych w XI Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego Żarki 2018 organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

W dniu 22 maja 2018 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w konkursie, którego celem było kształtowanie umiejętności językowych, takich jak czytanie ze zrozumieniem, słuchanie, pisanie i zastosowanie gramatyki w zadaniach praktycznych. Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszym etapie, który odbył się w naszej szkole, wzięła udział liczna grupa uczniów z klas SP 4-7. Drugi etap odbył się w szkole w Żarkach.

Benedykt Okamfer, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej, zajął II miejsce w kategorii klas 6.
Jakub Pronobis, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 7.

Gratulujemy Benedyktowi i Kubie sukcesu, bardzo się cieszymy oraz liczymy na równie liczny udział naszych uczniów w konkursie w przyszłym roku i zapał w nauce języka angielskiego.

 


Słoneczna Hiszpania w Szkołach Katolickich w Dąbrowie Górniczej
(2018-06-06)
W dniu 4.06.2018 w Szkołach Katolickich SPSK zorganizowany został Dzień Kultury Hiszpanii. Temperatura powietrza równa była iście hiszpańskiej, co razem z przygotowanym programem stanowiło bardzo udane spotkanie.
Na hiszpańskie święto przyjęli zaproszenie : pani mgr Aleksandra Ziobrowska z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, która przedstawiła prezentację  „Andaluzja, Katalonia i Kraj Basków – trzy oblicza Hiszpanii”  oraz Rafael Jiménez Aranda z Uniwersytetu w Kordobie, przebywający na Uniwersytecie Śląskim  na praktykach pedagogicznych, który opowiadał o ciekawostkach związanych z jego ojczystym regionem – Andaluzją. Na język polski tłumaczyła uczennica III klasy Gimnazjum Amelia Gudowska.
Program prowadzili hiszpańskojęzyczni uczniowie Katolickiego Gimnazjum: Amelia Gudowska i Jan Madejczyk.  
Znalazły się w nim dwa spektakle zaprezentowane  w języku hiszpańskim:  „La Oruga muy hambrienta” w wykonaniu  uczniów  klasy 3 KSP oraz „La Ratita presumida” w wykonaniu  uczniów klasy 6.  Spektakle bardzo się podobały publiczności, która nagrodziła młodych aktorów  wielkimi brawami. Uczniowie przygotowali przedstawienia ze swoją nauczycielką języka hiszpańskiego.
Dzień Kultury Hiszpanii zamknął zespół taneczny składający się z uczniów z  klas 4 KSP, który zaprezentował układ taneczny do utworu Alvaro Solera  „Sofía”. Choreografię  przygotowała pani mgr Agnieszka Zientarska.
Oczywiście nie zabrakło kącika kuchni hiszpańskiej. Chłodne gazpacho miało wielkie powodzenie w ten upalny dzień.
Składamy podziękowania dla uczniów za przygotowanie tak sympatycznej imprezy oraz dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się do zorganizowania kącika potraw hiszpańskich.
Dziękujemy zaproszonym gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością i przekazali uczniom tyle ciekawych informacji o Hiszpanii.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24