-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Nasi uczniowie na wymianie szkolnej we Francji
(2017-10-17)
  W niedzielę, 8.10.2017, 12 osobowa grupa uczniów wraz z dwójką nauczycieli wróciła z  wymiany szkolnej z Francji.
  Po raz 13 nasze Szkoły Katolickie SPSK w Dąbrowie Górniczej zorganizowały wyjazd uczniów do Liceum Fabert w Metz. Do współpracy zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną Szkołę Katolicką z Sosnowca.
  Nasz pobyt we Francji trwał 10 dni, podczas których uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak odbywają się lekcje w szkole francuskiej uczestnicząc w zajęciach z języka angielskiego, geografii, chemii, języka francuskiego. Poznali codzienność rodziny francuskiej mieszkając w domach swych  francuskich korespondentów, a także odbyli szereg wycieczek krajoznawczych.
  Uczniowie  mieli możliwość zwiedzić Strasburg, a w nim Parlament Europejski, Nancy i zabytkowe budowle wzniesione na polecenie  naszego króla, Stanisława Leszczyńskiego, Luksemburg, Metz. Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie stolicy Francji – Paryża. Była to okazja do podziwiania panoramy Paryża z Wieży Eiffla, popływania po Sekwanie statkiem Bateaux Mouches, pospacerowania słynną ulicą Champs Elysées, pojeżdżenia paryskim metrem. Dzień pełen wrażeń zakończył się w dzielnicy Montmartre, przed Bazyliką Sacré-Coeur.
  Pobyt we Francji to najlepsza lekcja tolerancji, odkrywania innej kultury, lekcja akceptacji innych zwyczajów i najlepszy sposób poznania historii kraju, przynajmniej w zarysie. Lotaryngia (la Lorraine), region, w którym znajduje się  Metz, wielokrotnie zmieniała granice państwowości należąc raz do Francji, a innym razem do Niemiec, o czym świadczy charakter architektury miast.
  Wyjazd na wymianę był również okazją do pogłębienia znajomości języków obcych, angielskiego i francuskiego. Nasi uczniowie świetnie dawali sobie radę w komunikacji ze swoimi francuskimi koleżankami i kolegami.
  Dziękujemy naszym francuskim przyjaciołom za bardzo dobre przygotowanie naszego pobytu, a uczniom i ich rodzinom za gościnność i okazane ciepło.
  Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w wymianie w przyszłym roku.

W maju będziemy gościć 15 uczniów z Liceum Fabert. Mamy nadzieję, że pobyt w Polsce spodoba się naszym gościom.
W wymianie wzięli udział: KRZEPKOWSKA Zuzia, NOWAK Zuzia LIEBE Damian, PŁONKA Julka, RACHWALIK Maja, RZEPIELA Wojtek, ZARÓD  Michał, MADEJCZYK Jaś, HOŁDA Wiktoria, SOBIESZEK Aleksander, GUDOWSKA Amelka, OSYS Ela.
Uczniami opiekowały się oraz czuwały nad realizacją programu wymiany panie profesor Agnieszka Micor i Teresa Konieczniak.WYBORY DO SAMORZĄDU ŚWIETLICY SZKOLNEJ - klasy I-III
(2017-10-16)
W tym roku szkolnym głosowanie odbyło się 9 i 10 października. Dziewięcioro uczniów przygotowało plakaty wyborcze, a o kolejności na liście kandydatów zdecydowało losowanie. W czasie kampanii wyborczej kandydaci zachęcali w różny sposób, m. in. rozdając przygotowane ulotki. Trzy osoby, które uzyskały największą ilość głosów weszły w skład samorządu świetlicy szkolnej:

Antoni Smorąg  –   przewodniczący
Jagoda Matysiak – I zastępca
Matylda Godzik – II zastępca

Gratulujemy i życzymy radości i satysfakcji z pełnionych funkcji.

W galerii jak zwykle fotorelacja.


Konkurs na prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce rozstrzygnięty
(2017-10-15)
Jury w składzie p. Justyna Gaber, p. Anna Olempa i ks. Rafał Pietruszka przyznało nagrody dla trzech uczniów za najlepsze prezentacje o św. Stanisławie Kostce. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie począwszy od klasy siódmej szkoły podstawowej. Oto wyniki konkursu:
1 miejsce - Wiktoria Chudy z klasy 1 liceum
2 miejsce - Nadia Gieras z klasy 7 szkoły podstawowej
3 miejsce - Julia Sęga z klasy 2 gimnazjum.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie dla Filipa Bagnickiego za prezentację, w której wykorzystano informacje zasięgnięte nie z internetu, ale z książek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Ich prace można obejrzeć w formie filmików. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o patronie młodzieży.

Prezentacja, która zdobyła 1 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 2 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 3 miejsce


Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-14)
W dniu 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas  Mszy Świętej klasa I liceum złożyła uroczyste ślubowanie. Były piękne życzenia, kwiaty i wiele serdecznych słów i uścisków.

Zapraszamy do galerii.


Zebranie z Rodzicami
(2017-10-09)
ZEBRANIE Z RODZICAMI
uczniów klas IV-VII, liceum i gimnazjum


19 października (czwartek)
godz. 17:00

Plan zebrania:
17.00 -aula-wykład  księdza psychologa-psychoterapeuty  mgr Rafała Pietruszki pt: „Życie off-line wyzwaniem dla rodziców i szkoły”
17:45 -spotkania z wychowawcami w salach i konsultacje z nauczycielami przedmiotów.Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-09)

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony będzie 13.10.2017 r. (w piątek).

Plan dnia dla szkoły przy ul. Zawidzkiej:

8:00-10:35 - zajęcia według planu

10:45- Msza Święta

11:30 - Akademia i uroczyste pasowanie uczniów klasy I-szej liceum

12:30 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.Konkurs plastyczny o Św. Stanisławie Kostce rozstrzygnięty
(2017-10-07)
Jury w składzie p. Justyna Gaber, p. Małgorzata Nowak i p. Anna Olempa rozstrzygnęło konkurs plastyczny o Św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży. Oto wyniki:


     

     

     


Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!


Idźmy naprzód z nadzieją! XVII Dzień Papieski
(2017-10-05)
Uczniowie klasy 2A liceum ogólnokształcącego (Marysia, Mateusz, Michał i Kuba)  przypomnieli dzisiaj na porannej modlitwie, że 8  października, w najbliższą niedzielę,  obchodzimy  w całej Polsce XVII Dzień Papieski.
Wtedy to w wielu miastach odbędą się czuwania, koncerty, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz rajdy czy biegi.

Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie. Organizowane są w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych za granicą.

Idźmy naprzód z nadzieją!”   - To hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.  Wtedy  też będzie miała miejsce przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Co to takiego Dzień Papieski i na co przeznaczone są pieniądze ze zbiórki ?

Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana w 2000 r. , aby upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Pamiętajmy! W najbliższą niedzielę przed kościołami będą na nas po mszach świętych czekać wolontariusze  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nie przechodźmy obok nich obojętnie.

Fundację można wesprzeć wysyłając sms  POMOC pod numer 74 265.EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - relacja
(2017-09-27)
26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Pierwszą część dla klas 4-6 SP rozpoczęliśmy konkursem wiedzy o krajach europejskich. Wzięli w nim udział uczniowie w 4-osobowych drużynach, którzy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, języka, historii, sztuki, geografii i sportu krajów europejskich. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Uczniowie zaśpiewali także piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami. Usłyszeliśmy piosenkę w języku angielskim zaśpiewaną przez kl. 4, w języku hiszpańskim zaśpiewaną przez kl. 4 i 6, w języku niemieckim zaśpiewaną przez kl. 6, w języku włoskim zaśpiewaną przez kl. 5, a także piosenkę w języku ukraińskim.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali stroje charakterystyczne dla krajów europejskich oraz zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Drugą część dla klas 7 SP, gimnazjum i liceum rozpoczęliśmy wysłuchaniem  ciekawego referatu wraz z prezentacją dr Magdaleny Malinowskiej z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego zatytułowanego Drugie imperium kolonialne: Francuzi w Afryce Północnej.

W dalszej części uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje na temat krajów europejskich, których motywem przewodnim były fakty oraz ciekawostki często nam nie znane. Uczniowie kl. 3 liceum opowiedzieli nam o Włoszech, uczniowie kl. 7 SP opowiedzieli o Francji, kl. 2 gimnazjum przedstawiła Hiszpanię, kl. 2 i 3 liceum przedstawiła Niemcy, a kl. 2 gimnazjum Wielką Brytanię. Na zakończenie Zuzia z kl. 1 liceum zaśpiewała i zagrała dla nas własną interpretację utworu zespołu Coldplay The Scientist.
 
Podczas spotkania wszyscy mogliśmy uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych
Zapraszamy do galeriiKonkurs o św. Stanisławie Kostce
(2017-09-24)
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie  "Święty Stanisław Kostka". Prace o patronie dzieci i młodzieży w formie prezentacji multimedialnej należy oddawać organizatorom konkursu do 30 września br. Szczegóły konkursu są zamieszczone w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18