-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Mikołajki w przedszkolu i w szkole
(2018-12-07)
Szóstego grudnia-jak co roku- niezawodny Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły. Po przybyciu z dalekiej Laponii wizytę rozpoczął od spotkania z najmłodszymi milusińskimi w przedszkolu. Obejrzał pięknie przygotowany projekt "Duży i Mały" w ramach którego uczniowie klasy VI i klasy IV a zorganizowali mikołajki swoim młodszym kolegom z zerówki i grupy przedszkolnej.
Następnie Mikołaj ze swoim pomocnikiem udali się w odwiedziny do uczniów klas I-III. Mimo zmęczenia podróżą i wielu obowiązków Święty Mikołaj  znalazł czas, by każdemu uczniowi wręczyć słodki poczęstunek , porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zapomniał o uczniach starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjalistach, licealistach  i nauczycielach.


WYNIKI V REGIONALNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO „NADZIEJA UCZY CZEKAĆ POMALUTKU”
(2018-12-04)
26.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu odbył się V REGIONALNY KONKURS POŚWIĘCONY POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO „NADZIEJA UCZY CZEKAĆ POMALUTKU”. Uczniowie : Kornelia Godzik, Zuzanna Michalska, Piotr Malczycki i Jan Madejczyk wspaniale reprezentowali nasze szkoły, dlatego serdecznie dziękujemy i gratulujemy występu.

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie JANA MADEJCZYKA, ucznia klasy gimnazjalnej, który wyrecytował wiersz pt.” O firankach w stajni” i zdobył I miejsce w konkursie.


Wystawa ceramiki w PKZ
(2018-11-26)
Pałac Kultury Zagłębia oraz Katolickie Szkoły SPSK serdecznie zapraszają na wystawę ceramiki, która odbędzie się w dniach 7.12.2018 - 4.01.2019 w Galerii Sztuki PKZ.

7 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż. ZAPRASZAMY!Biologia nie jest nudna!
(2018-11-25)
W październiku i listopadzie uczniowie klas 5-tych wykonali fantastyczne, przestrzenne modele budowy komórki. Przeważały komórki zwierzęce, jednakże pojawiły się też roślinne oraz wyjątkowo pięknie wykonana komórka grzybowa. Uczniowie pozostałych klas oraz nauczyciele są pod wielkim wrażeniem estetyki i precyzyjności wykonanych modeli. Można je będzie podziwiać w sali 23 na I piętrze. Zapraszam rodziców oraz wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji ich zobaczyć.W naszej galerii znajduje się kilka fotografii.


Szlachetna Paczka
(2018-11-22)
W obecnym roku ponownie przygotowujemy Szlachetną Paczkę.
Chcemy pomagać ludziom tak, aby w przyszłości sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że kolejny raz możemy działać razem!
 Dzięki przygotowanej przez nas pomocy potrzebujący czują się dla kogoś ważni.

Wspomnienia Wolontariusza i reakcja rodziny obdarowanej w roku 2017


Zebranie z rodzicami
(2018-11-19)
20 listopada (we wtorek) odbędą się spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów klas 1 - 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej na ul. Augustynika 1.
Popołudniowe zebranie rozpocznie się spotkaniem z przedstawicielami biura podróży Neptun, które przybliży Rodzicom pełną ofertę programową tegorocznej Zielonej Szkoły. Początek o godzinie 16.30


Spotkanie z Autorką
(2018-11-17)
Dnia 14 listopada w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie uczniów klas IV naszej szkoły ze znaną autorką wielu książek i wierszy dla dzieci Joanną Papuzińska. Niecodziennego gościa przywitała kierowniczka biblioteki miejskiej Izabela Bugaj.
    Joanna Papuzińska opowiadała nam o kulisach powstania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Podczas rozmowy z pisarką dowiedzieliśmy się między innymi jak wyglądało jej dzieciństwo, jaka była ulubiona potrawa i co skłoniło ją do pisania książek. Wszystkim spodobała się zabawa w odgadywanie własnego brzmienia słów zapisanych w języku „przekręcalskim”. Wspaniałą pamiątką z tego spotkania pozostaną książki z autografem pisarki, która ma już wierne grono czytelników wśród uczniów klas czwartych naszej szkoły.
    Spotkanie z Joanną Papuzińską było dla nas fascynującą podróżą po świecie literatury i na długo pozostanie w naszej pamięci. Czwartoklasiści, którzy do tej pory nie zetknęli się z jej twórczością, po tym spotkaniu na pewno sięgną po książki autorki.
A.CzaplakZebarania z Rodzicami
(2018-11-15)
15 listopada (w czwartek) odbędą się spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów klas IV-VIII. Początek o godzinie 17.30. Po zebraniach zapraszamy na konsultacje z pozostałymi nauczycielami.


Ognisko Patriotyzmu
(2018-11-12)
W tym roku nasza szkoła już po raz dziewiąty brała czynny udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizując Ognisko Patriotyzmu w centrum Dąbrowy Górniczej. Pomysł tego sposobu świętowania ma na celu kształtowanie u młodych ludzi świata ideałów, wśród których miłość do Ojczyzny ma swoje szczególne miejsce.

100 lat wolności Polski świętowaliśmy razem z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej już po raz trzeci na terenie Fabryki Pełnej Życia - przy dawnej Fabryce Defum, gdzie na otwartej przestrzeni zapłonęło ognisko. Przy nim wspólnie odśpiewaliśmy wiele pieśni i piosenek związanych z historią Polski. Wśród nich pojawiły się wielkie słowa "Roty" i "Legionów", ale nie zabrakło również piosenek żołnierskich, takich jak "Pałacyk Michla", czy "Witaj Zosieńko".

Głosy kilkusetosobowej grupy zgromadzonej wokół naszego ogniska, prowadzone głosami naszych uczniów, wzruszały do głębi nie tylko najstarszych - młodzież również z dumą i łezką w oku wsłuchiwała się i włączyła w śpiew. Patosu dodawały  teksty - wypowiedzi wielkich Polaków - odczytywane między utworami przez nauczycieli naszej szkoły.

Dyrekcja Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej - głównego organizatora wydarzenia, składa podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę:
Urzędowi Miasta Dąbrowa Górnicza za kotyliony i flagi, które wzbogaciły ten wieczór o jeszcze więcej bieli i czerwieni,
Pałacowi Kultury Zagłębia za nagłośnienie, bez którego śpiew nie zabrzmiałby tak mocno,
Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Sosnowca za wsparcie muzyczne i upiększenie imprezy wielogłosową scholą.

Podziękowania należą się przede wszystkim naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali tę uroczystość.

Dziękuję bardzo
Ewa Raszka


Rekord dla Niepodległej
(2018-11-09)
"Rekord dla Niepodległej" to akcja ogłoszona przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży, polegająca na wspólnym odśpiewaniu czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" w tym samym czasie, tj. 9 listopada o godz. 11.11.
W tego rodzaju przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć również i naszych szkół!
Już o godzinie 11.05 wszyscy: uczniowie, nauczyciele, a nawet przedszkolaki, czekaliśmy gotowi na rozpoczęcie śpiewu. Małe flagi państwowe, kotyliony, śpiewniki, które posłużą również na Ognisku Patriotyzmu, migały bielą i czerwienią w oczekiwaniu na wyznaczona godzinę.

Kiedy wreszcie hymn rozbrzmiał donośnym głosem i wypełnił korytarze naszej szkoły,  niejednemu z nas pojawiła się łezka w oku.

Za nami już warsztaty pt "Ja w bieli i czerwieni" w Pałacu Kultury Zagłębia, oglądanie wystawy malarstwa Jerzego Dudy Gracza, a przed nami jeszcze wiele wydarzeń związanych z obchodami Odzyskania Niepodległości przez Polskę, m.in. uroczysta msza św. o godzinie 12.00 w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej, Ognisko Patriotyzmu o godzinie 16.30 w Fabryce Pełnej Życia oraz warsztaty na godzinach wychowawczych"Ojczyzna, kiedy myślę...".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji "Rekord dla Niepodległej".

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25