-->
       
       










Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Potrafimy pomóc
(2018-12-12)
Może się zdarzyć, że ktoś obok ciebie zasłabnie, straci przytomność, a nawet przestanie oddychać.

         W takiej sytuacji zawsze staramy się wezwać pomoc - zadzwonić po pogotowie ratunkowe. Jednak jeżeli nie możesz tego zrobić, spróbuj jak najszybciej pomóc osobie, która tego potrzebuje.

          Trzeba wiedzieć jak. Dlatego 3 grudnia zorganizowaliśmy warsztaty przeprowadzone przez ratownika medycznego pana Adama Szyszkę pod hasłem " Uczymy się ratować życie".

Zobaczcie jak to było...


Więcej zdjęć w galerii


Wernisaż i wystawa
(2018-12-09)
W piątkowy wieczór 7 grudnia w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia odbył się wernisaż wystawy  "Kubek Fidiasza".

Wystawa "Kubek Fidiasza" to prezentacja twórczości grupy Skorupiaki oraz uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej - uczestników zajęć ceramicznych prowadzonych przez Panią Sylwię Nowak w pracowni plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia.

Wernisaż rozpoczęła Dyrektor Pałacu , Pani Małgorzata Majewska.

Witając zgromadzonych w Galerii gości Pani Dyrektor  w pięknych słowach przybliżyła zebranym szczególną misję  pracowni plastycznej,  skupiającej miłośników sztuki w każdym wieku: dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Opowiedziała o innowacyjnym projekcie współpracy Pałacu z Katolicką Szkołą Podstawową polegającym na realizowaniu przez uczniów  zajęć artystycznych pod opieką Pani Sylwii Nowak w pracowni plastycznej PKZ.

Pani Dyrektor skierowała szczególne słowa uznania i podziękowania  do Pani Sylwii Nowak i wszystkich  pracowników i artystów  zaangażowanych w przygotowanie wystawy.

Tytułowy Fidiasz tworzył rzeczy piękne i doskonałe, ale także przedmioty proste i użytkowe. Ekspozycja została przygotowana tak, aby pokazać zwiedzającym  wszelkie możliwe  formy: od  podstawowych do różnorodnych, artystycznych arcydzieł.

Na wystawie obejrzeć można również wybrane prace uczniów naszej szkoły.

Wystawa potrwa do 4 stycznia 2019 r. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy :)


Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych
(2018-12-08)
6 grudnia to dzień, w którym każdy, czy to mały czy duży, myśli o prezentach, o tych które otrzyma i o tych które podaruje. A kiedy radość dawania i otrzymywania przepełnia człowieka, najlepiej czas spędza się w grupie.
Mikołajowy Turniej Gier Planszowych w naszych szkołach wpisał się na stałe w scenariusz obchodów tego święta. W tym roku przybyło ponad trzydziestu planszomaniaków, aby bawić się, myśleć, rywalizować w różnego typu gry. Przy stołach spotkali się uczniowie klas czwartych aż po drugą liceum (trzecia myśli już tylko o studniówce). Różnorodność typów gier była ogromna! Graliśmy w "Rummikuba", "Wsiąść do pociągu", "Colt Express", "Osadników z Catanu", "Imago", "Monopoly Empire", "Potwory w Tokio", "Ryzyko", "Tajniaków", "Ubongo", "Dixit", "Światowy Konflikt" i "Wysokie Napięcie". Jak widać znaleźli się zarówno zwolennicy gier rodzinnych, imprezowych, jak i ciężkich strategii.
Po dwóch i pół godzinach grania w różne tytuły nadszedł czas na losowanie nagród. Każdy uczestnik brał udział w loterii i każdy wyszedł z imprezy z upominkiem, jak na mikołajki przystało. Dwuścienne, trójścienne, czworościenne, dziesięcio- i dwudziestościenne kości, zestawy do gry w kości, duże meple, a także "Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle" i "Sabotażysta" znalazły swych właścicieli.
Dzięki dobremu nastrojowi graczy, zaangażowaniu ze strony organizatorów imprezę uznajemy za udaną.

Czekamy na następny 6 grudnia, aby pograć? Może uda się wcześniej...
W galerii znajduje się krótka fotorelacja, zapraszamy.


Mikołajki w przedszkolu i w szkole
(2018-12-07)
Szóstego grudnia-jak co roku- niezawodny Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły. Po przybyciu z dalekiej Laponii wizytę rozpoczął od spotkania z najmłodszymi milusińskimi w przedszkolu. Obejrzał pięknie przygotowany projekt "Duży i Mały" w ramach którego uczniowie klasy VI i klasy IV a zorganizowali mikołajki swoim młodszym kolegom z zerówki i grupy przedszkolnej.
Następnie Mikołaj ze swoim pomocnikiem udali się w odwiedziny do uczniów klas I-III. Mimo zmęczenia podróżą i wielu obowiązków Święty Mikołaj  znalazł czas, by każdemu uczniowi wręczyć słodki poczęstunek , porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zapomniał o uczniach starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjalistach, licealistach  i nauczycielach.


WYNIKI V REGIONALNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO „NADZIEJA UCZY CZEKAĆ POMALUTKU”
(2018-12-04)
26.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu odbył się V REGIONALNY KONKURS POŚWIĘCONY POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO „NADZIEJA UCZY CZEKAĆ POMALUTKU”. Uczniowie : Kornelia Godzik, Zuzanna Michalska, Piotr Malczycki i Jan Madejczyk wspaniale reprezentowali nasze szkoły, dlatego serdecznie dziękujemy i gratulujemy występu.

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie JANA MADEJCZYKA, ucznia klasy gimnazjalnej, który wyrecytował wiersz pt.” O firankach w stajni” i zdobył I miejsce w konkursie.


Wystawa ceramiki w PKZ
(2018-11-26)
Pałac Kultury Zagłębia oraz Katolickie Szkoły SPSK serdecznie zapraszają na wystawę ceramiki, która odbędzie się w dniach 7.12.2018 - 4.01.2019 w Galerii Sztuki PKZ.

7 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż. ZAPRASZAMY!



Biologia nie jest nudna!
(2018-11-25)
W październiku i listopadzie uczniowie klas 5-tych wykonali fantastyczne, przestrzenne modele budowy komórki. Przeważały komórki zwierzęce, jednakże pojawiły się też roślinne oraz wyjątkowo pięknie wykonana komórka grzybowa. Uczniowie pozostałych klas oraz nauczyciele są pod wielkim wrażeniem estetyki i precyzyjności wykonanych modeli. Można je będzie podziwiać w sali 23 na I piętrze. Zapraszam rodziców oraz wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji ich zobaczyć.W naszej galerii znajduje się kilka fotografii.


Szlachetna Paczka
(2018-11-22)
W obecnym roku ponownie przygotowujemy Szlachetną Paczkę.
Chcemy pomagać ludziom tak, aby w przyszłości sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że kolejny raz możemy działać razem!
 Dzięki przygotowanej przez nas pomocy potrzebujący czują się dla kogoś ważni.

Wspomnienia Wolontariusza i reakcja rodziny obdarowanej w roku 2017


Zebranie z rodzicami
(2018-11-19)
20 listopada (we wtorek) odbędą się spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów klas 1 - 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej na ul. Augustynika 1.
Popołudniowe zebranie rozpocznie się spotkaniem z przedstawicielami biura podróży Neptun, które przybliży Rodzicom pełną ofertę programową tegorocznej Zielonej Szkoły. Początek o godzinie 16.30


Spotkanie z Autorką
(2018-11-17)
Dnia 14 listopada w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie uczniów klas IV naszej szkoły ze znaną autorką wielu książek i wierszy dla dzieci Joanną Papuzińska. Niecodziennego gościa przywitała kierowniczka biblioteki miejskiej Izabela Bugaj.
    Joanna Papuzińska opowiadała nam o kulisach powstania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Podczas rozmowy z pisarką dowiedzieliśmy się między innymi jak wyglądało jej dzieciństwo, jaka była ulubiona potrawa i co skłoniło ją do pisania książek. Wszystkim spodobała się zabawa w odgadywanie własnego brzmienia słów zapisanych w języku „przekręcalskim”. Wspaniałą pamiątką z tego spotkania pozostaną książki z autografem pisarki, która ma już wierne grono czytelników wśród uczniów klas czwartych naszej szkoły.
    Spotkanie z Joanną Papuzińską było dla nas fascynującą podróżą po świecie literatury i na długo pozostanie w naszej pamięci. Czwartoklasiści, którzy do tej pory nie zetknęli się z jej twórczością, po tym spotkaniu na pewno sięgną po książki autorki.
A.Czaplak





Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24