-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Dzień Seniora
(2019-01-03)
Z okazji Dnia Seniora klasa III gimnazjum zorganizowała w naszej szkole spotkanie, na które uczniowie zaprosili swoich dziadków.

Ten dzień uczniowie spędzili w niezwykle rodzinnej atmosferze, śpiewając piosenki oraz podziwiając talenty swoich koleżanek i kolegów z klasy.

Uroczystość miała na celu podsumowanie projektu trwającego już trzeci rok, którego celem było przekazywanie wartości i tradycji rodzinnych młodszym pokoleniom.

Uczniowie gimnazjum, przygotowując wydarzenie, podziękowali swoim dziadkom za okazane wsparcie oraz pomoc.


Hiszpański projekt najmłodszych uczniów
(2018-12-31)
Kiedy starsi uczniowie z Katolickiej  Szkoły Podstawowej i  Liceum Ogólnokształcącego  mogą poznawać inne  kraje w ramach  wyjazdów na międzynarodowe wymiany szkolne, młodsi uczniowie uczący się języka hiszpańskiego mogą realizować swój mały projekt korespondencyjny z hiszpańskimi  rówieśnikami zatytułowany : „ Mi Amigo de España” (Mój hiszpański przyjaciel).
Od 8 lat trwa projekt polegający na tym, że dzieci wymieniają  się listami , w których opisują swoje rodziny, swoje zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu, tradycje związane ze  Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, wyjazdy wakacyjne. Wielką  radość sprawia pisanie listów po hiszpańsku,  ale jeszcze większą  ich otrzymywanie. Od 8 lat projektem opiekują się: w Hiszpanii pani Francisca Pérez Murguía , a w Polsce pani mgr Teresa Konieczniak, nauczyciel języka hiszpańskiego.
Polscy mali uczniowie doskonale wiedzą, gdzie leży Andújar, potrafią odnaleźć na mapie Hiszpanii Andaluzję, region w którym znajduje się ich zaprzyjaźniona szkoła, SAFA – Sagrada Familia ( im. Świętej Rodziny). Mali  Hiszpanie natomiast umiejscawiają Polskę na mapie Europy i poznają polskie zwyczaje.
Święta Bożego Narodzenia były okazją do  złożenia życzeń naszym hiszpańskim przyjaciołom. W wielkiej kopercie, która została wysłana przed Świętami, znalazło swoje miejsce 21 kartek  wykonanych przez naszych małych uczniów.
Teraz czekamy z niecierpliwością na świąteczną przesyłkę z Hiszpanii.


Świąteczne życzenia
(2018-12-23)


Adwent i Boże Narodzenie na świecie
(2018-12-22)
W grudniu uczniowie naszej szkoły realizowali na zajęciach języków obcych projekt: „Adwent i Boże Narodzenie na świecie”. Każda z grup językowych przygotowała prace plastyczne i zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych formach z danego obszaru językowego.

Uczniowie uczący się języka niemieckiego przygotowali kalendarze adwentowe. W  Polsce tradycja kalendarza adwentowego nie jest tak popularna, jak w Niemczech, najbardziej znany jest słodki kalendarz adwentowy z czekoladkami w środku. Uczniowie chcieli przybliżyć tą tradycję i przygotowali kalendarze podobne do tych, jakie otrzymują niemieckie dzieci.

Panettone, Babbo Natale, Presepe, Befana, Albero di Natale, Gesù Bambino - to słowa, które świadczą, że Boże Narodzenie już blisko. Na lekcjach języka włoskiego uczniowie poznawali te słowa, uczyli się kolędy ''Nato per noi...'', pastorałki ''Tu scendi dalle stelle'' oraz piosenki ''Natale, Natale''. Uczniowie klas młodszych wykonali własne kartki świąteczne z życzeniami w języku włoskim. Tak, jak włoskie dzieci, liczymy na prezent, nie tylko od Babbo Natale (Mikołaja), ale i od Befany (uroczej wiedźmy), która grzecznym dzieciom 6 stycznia przynosi podarunki.

Uczniowie uczący się języka angielskiego przygotowali własne kartki świąteczne z oryginalnymi życzeniami. Wewnątrz kartek zamieścili nie tylko tradycyjne życzenia ''Merry Christmas'', ale także życzenia samodzielnie przez siebie ułożone. Uczniowie młodszych klas w trakcie lekcji uczyli się kolędy ''Jingle Bells'' oraz ''We Wish You a Merry Christmas''. Poznali również tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe krajów angielskiego obszaru językowego.

Grupy uczące się języka hiszpańskiego zrealizowały swój projekt korespondencji do Hiszpanii, Andújar, i przygotowały kartki świąteczne, które ozdobiły okno drugiego piętra naszej szkoły.

Uczniowie uczący się języka francuskiego poznali zwyczaje adwentowo - świąteczne w krajach frankofońskich i we Francji.

Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu na drugim piętrze naszej szkoły. Wystawę można oglądać do połowy stycznia.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii ze zdjęciami.
Nauczyciele języków obcychSztolnia Królowa Luiza- wycieczka
(2018-12-17)
Śląsk od wieków kojarzy się z kopalniami i ciężką pracą górników.  Ci przez stulecia tworzyli własne tradycje, obrzędy i święta. Do dziś najważniejszym dniem w roku dla każdego górnika jest Barbórka.

4 grudnia, to ważna data nie tylko dla samych górników, ale również dla całego Śląska. Dzień ten jest idealnym momentem na zagłębienie się w niezwykły świat górniczych tradycji i bliskie spotkanie z historią patronki wszystkich pracujących pod ziemią.

Klasy I-III w tym dniu brali udział w wycieczce do Zabrza, gdzie zwiedzali Sztolnie Królowa Luiza. Uczniowie z pomocą hajerów mogli nie tylko zgłębić tajniki górniczego fachu, ale również dokładnie poznać labirynt podziemnych korytarzy i zostać pasowanym na górnika
Zapraszamy do galerii…


Marzycielska Poczta
(2018-12-16)
W ramach akcji "Razem na święta" uczniowie klasy V a razem z Panią wicedyrektor Beatą Szczepańską poznali przesłanie i organizację ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta".
"Marzycielska Poczta" to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl uczniowie zapoznali się  z historią Mateusza, dla którego z wielkim zaangażowaniem wykonali świąteczne kartki i życzenia.Kiermasz świąteczny w naszej szkole
(2018-12-15)
Dnia 11.12.2018 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje, m.in. choinki, wspaniałe stroiki, bombki, aniołki, itp. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Kiermasz wzbudził zainteresowanie zarówno rodziców jak i dzieci.
Ozdoby były bardzo pomysłowe i kolorowe. Sprzedaliśmy wiele prac. Kiermasz przygotowany został przez wszystkie klasy naszej szkoły oraz nauczycieli. Dzięki hojności rodziców udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup artykułów  sportowych oraz gry wzbogacające świetlicę. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji.


Potrafimy pomóc
(2018-12-12)
Może się zdarzyć, że ktoś obok ciebie zasłabnie, straci przytomność, a nawet przestanie oddychać.

         W takiej sytuacji zawsze staramy się wezwać pomoc - zadzwonić po pogotowie ratunkowe. Jednak jeżeli nie możesz tego zrobić, spróbuj jak najszybciej pomóc osobie, która tego potrzebuje.

          Trzeba wiedzieć jak. Dlatego 3 grudnia zorganizowaliśmy warsztaty przeprowadzone przez ratownika medycznego pana Adama Szyszkę pod hasłem " Uczymy się ratować życie".

Zobaczcie jak to było...


Więcej zdjęć w galerii


Wernisaż i wystawa
(2018-12-09)
W piątkowy wieczór 7 grudnia w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia odbył się wernisaż wystawy  "Kubek Fidiasza".

Wystawa "Kubek Fidiasza" to prezentacja twórczości grupy Skorupiaki oraz uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej - uczestników zajęć ceramicznych prowadzonych przez Panią Sylwię Nowak w pracowni plastycznej Pałacu Kultury Zagłębia.

Wernisaż rozpoczęła Dyrektor Pałacu , Pani Małgorzata Majewska.

Witając zgromadzonych w Galerii gości Pani Dyrektor  w pięknych słowach przybliżyła zebranym szczególną misję  pracowni plastycznej,  skupiającej miłośników sztuki w każdym wieku: dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Opowiedziała o innowacyjnym projekcie współpracy Pałacu z Katolicką Szkołą Podstawową polegającym na realizowaniu przez uczniów  zajęć artystycznych pod opieką Pani Sylwii Nowak w pracowni plastycznej PKZ.

Pani Dyrektor skierowała szczególne słowa uznania i podziękowania  do Pani Sylwii Nowak i wszystkich  pracowników i artystów  zaangażowanych w przygotowanie wystawy.

Tytułowy Fidiasz tworzył rzeczy piękne i doskonałe, ale także przedmioty proste i użytkowe. Ekspozycja została przygotowana tak, aby pokazać zwiedzającym  wszelkie możliwe  formy: od  podstawowych do różnorodnych, artystycznych arcydzieł.

Na wystawie obejrzeć można również wybrane prace uczniów naszej szkoły.

Wystawa potrwa do 4 stycznia 2019 r. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy :)


Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych
(2018-12-08)
6 grudnia to dzień, w którym każdy, czy to mały czy duży, myśli o prezentach, o tych które otrzyma i o tych które podaruje. A kiedy radość dawania i otrzymywania przepełnia człowieka, najlepiej czas spędza się w grupie.
Mikołajowy Turniej Gier Planszowych w naszych szkołach wpisał się na stałe w scenariusz obchodów tego święta. W tym roku przybyło ponad trzydziestu planszomaniaków, aby bawić się, myśleć, rywalizować w różnego typu gry. Przy stołach spotkali się uczniowie klas czwartych aż po drugą liceum (trzecia myśli już tylko o studniówce). Różnorodność typów gier była ogromna! Graliśmy w "Rummikuba", "Wsiąść do pociągu", "Colt Express", "Osadników z Catanu", "Imago", "Monopoly Empire", "Potwory w Tokio", "Ryzyko", "Tajniaków", "Ubongo", "Dixit", "Światowy Konflikt" i "Wysokie Napięcie". Jak widać znaleźli się zarówno zwolennicy gier rodzinnych, imprezowych, jak i ciężkich strategii.
Po dwóch i pół godzinach grania w różne tytuły nadszedł czas na losowanie nagród. Każdy uczestnik brał udział w loterii i każdy wyszedł z imprezy z upominkiem, jak na mikołajki przystało. Dwuścienne, trójścienne, czworościenne, dziesięcio- i dwudziestościenne kości, zestawy do gry w kości, duże meple, a także "Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle" i "Sabotażysta" znalazły swych właścicieli.
Dzięki dobremu nastrojowi graczy, zaangażowaniu ze strony organizatorów imprezę uznajemy za udaną.

Czekamy na następny 6 grudnia, aby pograć? Może uda się wcześniej...
W galerii znajduje się krótka fotorelacja, zapraszamy.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25