-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Konkurs strojów karmawałowych
(2019-02-07)
W dniu 07 .02.2019 roku na świetlicy szkolnej odbył się wspaniały bal. Dominowały : piękne stroje, dobra muzyka, pyszne przekąski i świetny nastrój.


XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych
(2019-02-06)
"Jak namalować gniew, chciwość, lenistwo?

Jak ująć za pomocą słowa siedem grzechów głównych?

Jeśli masz pomysł na wyrażenie swojego zdania językiem sztuki – weź udział w konkursie! Możesz zaprezentować jeden grzech, wybrane lub wszystkie siedem (pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo). Czekamy na prace obrazujące temat zarówno od strony przyczyny, jak i konsekwencji grzechu."


Szkoły Katolickie SPSK w Dąbrowie Górniczej mają przyjemność współorganizować tę edycje konkursu, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest p. Sylwia Nowak - starszy instruktor ds. plastyki i edukacji w Pałacu Kultury Zagłębia. "Prace można nadsyłać/składać w siedzibie Organizatora: Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza, do 11 marca br. Od tego dnia jury będzie miało kilka dni na wyłonienie zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni 18 marca br. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 kwietnia br. w Pałacu Kultury Zagłębia".

Patronatem honorowym konkurs objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak, Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak, Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA, a patronatem medialnym wydarzenie wspierają: Polskie Radio Katowice, Radio eM 107,6 FM w Katowicach, Telewizja Kablowa Telpol oraz Tygodnik Katolicki Niedziela Sosnowiecka.

Prosimy o uważnie zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz jego załącznikami (każda kategoria konkursowa posiada odrębny formularz zgłoszeniowy).


Regulamin konkursu - plik PDF
Regulamin konkursu - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA POEZJA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA POEZJA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA KOMPUTEROWA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA KOMPUTEROWA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA MALARSTWO - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA MALARSTWO - plik DOC


Sukcesy matematyczne
(2019-02-06)
Nasi uczniowie osiągnęli sukces w 30 edycji konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus:

Laureaci I stopnia:
Maciej Pilarz - klasa VI
Ewa Bocian - klasa IVC
Emilia Łubniewska - klasa IVA
Jakub Konieczny - klasa IV C
Laureaci II stopnia:
Hubert Matysiak - klasa VI
Filip Kołodyński - klasa VI
Marcin Gryszka - klasa VI
Julia Borowiecka - klasa VC
Iwona Zembal - klasa VC
Laureaci III stopnia:
Piotr Malczycki - klasa VI
Jakub Mateusiak - klasa VB
Helena Geliop - klasa VB
Jakub Pietrukaniec - klasa IVB
Laureaci IV stopnia:
Jagoda Matysiak - klasa IVC
Laureaci V stopnia:
Jakub Łaskawski - klasa VI
Franciszek Kojkoł - klasa VA
Hubert Kozłowski - klasa VA
Wojciech Zdyb - klasa IVA
Antoni Smorąg - klasa IVA
Marcin Serafin - klasa III Gim

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Jasełka w przedszkolu
(2019-02-04)
Dnia 31.01. 201 9 r. w naszym przedszkolu odbyły się "Jasełka".  Przedszkolaki w świątecznej scenerii oraz w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa. Zaproszeni goście (dyrekcja szkoły, rodzice oraz dziadkowie) nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Na  zakończenie dzieci wręczyły kochanym dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas słodkiego poczęstunku wszyscy słuchali nastrojowych kolęd w wykonaniu Pani Sylwii Hołyńskiej.


XI Spotkanie z Podróżnikiem za nami
(2019-02-02)
W styczniu w naszej szkole gościliśmy kolejną osobę, która podzieliła się z nami swoją podróżniczą pasją. Nasz gość, pan inżynier Piotr, od lat jeździ po Polsce i po Europie na rowerze górskim, wybierając na swoje eskapady właśnie góry.
W swoim rowerowym port folio ma wielodniowe wyprawy w polskie i słowacki Karpaty, w Sudety oraz w Alpy włoskie.  Trasy wypraw wiodły najczęściej szlakami wytyczonymi dla turystów pieszych, wymagały więc niezwykłego przygotowania fizycznego oraz sprzętowego. Przybyli słuchacze dowiedzieli się wiele o planowaniu i przygotowaniach do wyprawy rowerowej w góry: znaczeniu kondycji, techniki jazdy, roweru i innych detali ekwipunku rowerzysty na kilkudniowej wycieczce. Każdy przejechany kilometr, a ma się wrażenie, że większość z nich wiedzie pod górę ;), to trud wwożenia swoich własnych kilogramów i wszystkiego, co mamy w plecaku (raczej plecaczku - 15 litrów) na przełęcze i szczyty, na które często turysta pieszy wchodzi z niemałym wysiłkiem.
Uczniowie zobaczyli profesjonalny rower górski, mapy, strój, a przede wszystkim niezwykłe zdjęcia i film z wojaży pana Piotra. Jak zwykle też, dzięki zaangażowaniu rodziców, naszego gościa i całe zebrane audytorium, mogliśmy podjąć domowym ciastem, różnymi przekąskami i pyszną herbatą.


Jasełka w Pałacu Kultury Zagłębia
(2019-01-31)
  Talenty aktorskie, wokalne, taneczne rozwijane przez nauczycieli Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej mogli zaprezentować uczniowie na deskach sali teatralnej w Pałacu Kultury Zagłębia.
  W przedstawieniu jasełkowym „Tak. On jest Królem” młodzi artyści ze szkoły podstawowej i liceum wystąpili przed swoimi rodzinami, ale także zaproszonymi gośćmi: Panem Marcinem Bazylakiem Prezydentem Miasta, Panią Bożeną Borowiec Zastępcą Prezydenta, Panem Kamilem Dybichem Wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz Radnymi i przedstawicielami mediów. Jak zawsze nie zawiedli proboszczowie ks. kan. Andrzej Stasiak, ks. Zdzisław Reterski oraz Prezes SPSK Pani Maria Chodkiewicz.

  Niezwykłe widowisko, starannie wyreżyserowane i znakomicie zagrane, dostarczyło wzruszeń i doznań estetycznych. Pozwoliło przywołać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – czas wiary, nadziei i miłości, serdeczności i zgody między ludźmi.

  Sceną finałową było wspólne odśpiewanie kolędy przez uczniów oraz zaproszonych gości przy niemilknących oklaskach publiczności.
Więcej zdjęć pochodzących ze strony Portalu Miasta Dąbrowa Górnicza znajduje się w galerii.


Wymiana niemiecka
(2019-01-30)
Od 08.01 do 14.01 gościliśmy w naszej szkole uczniów z niemieckiego gimnazjum w Norden.
W czasie 7-dniowego pobytu w Polsce goście mieli okazję zwiedzić nie tylko Dąbrowę Górniczą, ale także wiele ciekawych i urokliwych miejsc. Niemieccy uczniowie mieszkając u polskich rodzin poznali codzienne życie swoich rówieśników.
Na gości z zagranicy czekało wiele niespodzianek,  mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka polskiego, podczas której nauczyli się przydatnych zwrotów, które wykorzystali podczas pobytu w Polsce. Wizyta w kopalni "Sztygarka" zwiększyła ich wiedzę o bogactwie terenów w naszej części Polski.
Wspólnie wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę. W Krakowie zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem, oraz uczestniczyliśmy w grze miejskiej. W Małym Cichym odbył się ekscytujący kulig z pochodniami a następnie ognisko z kiełbaskami. W Zakopanem uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Podhala , oraz zwiedzić zamek lodowy.
Szczególnym punktem naszej wymiany była wizyta w Auschwitz.
Popołudnia wszyscy uczniowie, polscy i niemieccy, spędzili razem, organizując wspólnie popołudniowe atrakcje.
Wymiana polsko-niemiecka była dla wszystkich udaną przygodą.  Dla nas było to zupełnie nowe i ekscytujące doświadczenie. Uczniowie mieli możliwość nawiązania znajomości, które będą kontynuowane przez wiele lat.

Wiktoria z kl. III gim.


Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III
(2019-01-19)
Mamy zaszczyt zaprosić uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkie osoby zainteresowane na przedstawienie jasełkowe "Tak! On jest Królem!", które odbędzie się 29 stycznia 2019 r. na sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00.
Scenariusz powstał na podstawie "Baśniowej Kapeli" Adama Szafrańca, a reżyserami są nauczyciele klas I-III.
Po przedstawieniu starsi uczniowie naszych szkół dadzą krótki występ muzyczny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
JE Biskup Diecezji Sosnowieckiej Ks. Dr Grzegorz Kaszak
oraz Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak,
a patronat medialny:
Tygodnik Katolicki "Niedziela",
Radio eM,
Polskie Radio Katowice,
Telewizja TelPol
i Przegląd Dąbrowski.

Bilety będą do odbioru w sekretariacie szkoły lub przy wejściu na salę teatralną. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: Katolickie Szkoły SPSK i Pałac Kultury Zagłębia


Konkurs fotograficzny "Impresje europejskie" rozstrzygnięty
(2019-01-09)
Rozstrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny zatytułowany „Impresje europejskie” zorganizowany w ramach szkolnej wymiany z Lycée Fabert w Metz.
Skierowany był do uczniów, którzy wyjechali do Francji na przełomie września i października z 10-dniową wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły. Bogaty i różnorodny program wymiany dał uczestnikom możliwość poznania wielu ciekawych miejsc w krajach Europy Zachodniej, uchwycić w kadrze zapierające dech w piersiach widoki oraz w artystyczny sposób przedstawić obiekty towarzyszące życiu codziennemu.
Komisja konkursowa w składzie: pani prof. Małgorzata Nowak, pani prof. Małgorzata Mazur, pani prof. Anna Segiedyn oraz przedstawiciele Samorządu uczniowskiego klas  4-8 SP, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego przyznała I miejsce uczennicy klasy 8b KSP, Barbarze HOŁDZIE. II miejsce zajęła Julia SĘGA, uczennica klasy III Katolickiego Gimnazjum.
Basi i Julii serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania  fotograficznej pasji.
Zdjęcia przedstawione do konkursu, jak również inne, dotyczące pobytu na wymianie szkolnej we Francji, będzie można oglądać  na 1. piętrze w szkole, na ul. Zawidzkiej.Spotkanie opłatkowe dyrektorów dąbrowskich szkół
(2019-01-08)
W siedzibie dąbrowskich Szkół Katolickich SPSK odbyło się 4. spotkanie dyrektorów przedszkoli,  szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z J. E. Biskupem Ordynariuszem Grzegorzem Kaszakiem i władzami miasta.
Przybyli także przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych, z którymi współpracują dąbrowskie szkoły  oraz proboszczowie parafii.

Przed zaproszonymi gośćmi wystąpił zespół muzyczny i soliści, którzy zaprezentowali koncert kolęd. Poziom wykonania został wysoko oceniony przez zaproszonych gości.
W dalszej części spotkania, przy świątecznym stole, ks. biskup poświęcił opłatki, a następnie wszyscy mogli złożyć sobie noworoczne życzenia.
Spotkanie upłynęło w bardzo życzliwej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do galerii.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24