-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Konkurs plastyczny dla przedszkoli
(2019-03-22)


Pliki do pobrania:
REGULAMIN
Oświadczenie


Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej klas IV-VI
(2019-03-22)
W dniach 18-20 marca uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami przeżywali rekolekcje wielkopostne w Sanktuarium Św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. Nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Mariusz Biśta, kapelan sosnowieckiego hospicjum.

   W pierwszym dniu rozważania dotyczyły początkowych słów modlitwy "Ojcze nasz". Ksiądz pokazywał Boga - Tatę, który jest zawsze z nami, kocha nas bezinteresowną miłością, niezależnie od tego jacy jesteśmy. Usłyszeliśmy o najważniejszej rzeczy jaką otrzymaliśmy na chrzcie - staliśmy się dziećmi Bożymi oraz o tym, że możemy tę miłość przekazywać naszym braciom, których Bóg też jest Ojcem.

Drugi dzień rekolekcji to droga krzyżowa. Każdy z nas mógł nieść krzyż wraz z koleżankami i kolegami przez jedną stację. Modliliśmy się o to, by dobrze rozumieć upadki, spotkania z ludźmi i różne wydarzenia na naszych drogach, które niekiedy też nie są łatwe.

Trzeciego dnia mieliśmy okazję do spowiedzi i uczestniczyliśmy we mszy świętej, a podczas niej ksiądz podkreślał te chwile, które są najważniejsze w czasie Eucharystii. Słowo wygłoszone przez rekolekcjonistę dotyczyło także modlitwy "Ojcze nasz" oraz tego, że miłość Boża jest ogromna, skoro Stworzyciel Wszechświata otacza troską i opieką każdego pojedynczego człowieka.

Dziękujemy księdzu Mariuszowi za pokrzepiające słowa, budzące w nas wiarę, nadzieję i miłość.


Już za tydzień w naszej szkole VII edycja Zagłębiowskiego Turnieju Młodych Odkrywców!
(2019-03-18)
Zapraszamy,

do udziału w VII edycji Zagłębiowskiego Turnieju Młodych Odkrywców. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs uzyskał patronaty Prezydenta Dąbrowy Górniczej, Wydziału Nauk o Ziemi UŚ oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego o. Katowice. Swoją obecność zapowiedziała również pani konsultant z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Szczegóły dotyczące zakresu i formuły konkursu oraz rejestracji uczestników znajdziecie Państwo TUTAJ.

Z wyrazami szacunku organizator.
Robert Siedlecki
Katolicka SP
Dąbrowa Górnicza


Szkolny Konkurs Recytatorski
(2019-03-13)
W dniu 07.03.2019 r.odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Poeci dla dzieci”. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Konkurs skierowany był do klas I-III i przystąpiło do niego wielu uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.
Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci.
Komisja konkursowa z uwagą wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców:
°    I miejsce -  Amelia Jabłońska kl. I  (na zdjęciu)
°    II miejsce - Sylwia Zembal kl. III
°    III miejsce - Aleksandra Rypel kl. III, Patrycja Dydak kl.III oraz Antonina Klimczak z kl. I

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.Dobrze Cię widzieć
(2019-03-13)
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej  Dobrze Cię widzieć” uczniowie szkół katolickich w Dąbrowie Górniczej otrzymali odblaskowe kamizelki  i plany lekcji z przewodnikiem bezpiecznego zachowania na drodze.

Celem  kampanii  jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach.

Akcja „Dobrze Cię widzieć” to  3 miliony kamizelek odblaskowych i szeroka kampania edukacyjna. Każdy uczeń szkoły podstawowej dostanie ulotkę (z planem lekcji na odwrocie). Jest  na niej „7 odblaskowych rad drogowych” – podręczny przewodnik bezpiecznego zachowania na drodze.

Kampania ma kształtować postawę odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. Przesłaniem są cztery wartości:

·         wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym;
·         świadomość – poznanie, w sposób dostosowany do wieku odbiorcy, konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł;
·         odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego;
·         gotowość – bycie odpowiednio wyposażonym (kamizelki odblaskowe) i umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków na drodze;
·         życzliwość - zrozumienie, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają wspólny cel: sprawne i bezpieczne przemieszczenie się, co łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.Spotkanie z Francuzem
(2019-03-03)
W poniedziałek, 25.02.2019 r., klasy francuskojęzyczne miały zajęcia z panem Frédéric Mounier, który na co dzień pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego.
Frédéric miał dosyć trudne zadanie – musiał poprowadzić zajęcia z grupą uczniów zróżnicowanych wiekowo: od kl. 4SP do kl. II LO.
Ale jak to bywa z doświadczonymi nauczycielami, zadanie zostało zrealizowane wyśmienicie. Sympatyczny Francuz i nasi uczniowie czuli się ze sobą doskonale.
Efektem tego będzie kontynuacja podobnych zajęć, raz w miesiącu, do końca roku szkolnego.
Cieszymy się bardzo.Kamienie na szaniec w Teatrze Współczesnym
(2019-02-07)
4 lutego uczniowie klas 8 oraz klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami odwiedzili Kraków.
Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu "Kamienie na szaniec" oraz udział w warsztatach teatralnych dotyczących emisji głosu o a także ruchu scenicznego. Wszystko to miało miejsce w "Teatrze Współczesnym", który zachwycił nas kameralną sceną i bardzo ciepłą, rodzinną wręcz atmosferą.
Przed spektaklem zdążyliśmy jeszcze pospacerować po zimowym Rynku, kupić drobne pamiątki i wypić aromatyczną herbatkę. Było naprawdę bardzo miło... prawdziwy przedsmak ferii zimowych.


Konkurs strojów karmawałowych
(2019-02-07)
W dniu 07 .02.2019 roku na świetlicy szkolnej odbył się wspaniały bal. Dominowały : piękne stroje, dobra muzyka, pyszne przekąski i świetny nastrój.


XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych
(2019-02-06)
"Jak namalować gniew, chciwość, lenistwo?

Jak ująć za pomocą słowa siedem grzechów głównych?

Jeśli masz pomysł na wyrażenie swojego zdania językiem sztuki – weź udział w konkursie! Możesz zaprezentować jeden grzech, wybrane lub wszystkie siedem (pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo). Czekamy na prace obrazujące temat zarówno od strony przyczyny, jak i konsekwencji grzechu."


Szkoły Katolickie SPSK w Dąbrowie Górniczej mają przyjemność współorganizować tę edycje konkursu, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest p. Sylwia Nowak - starszy instruktor ds. plastyki i edukacji w Pałacu Kultury Zagłębia. "Prace można nadsyłać/składać w siedzibie Organizatora: Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza, do 11 marca br. Od tego dnia jury będzie miało kilka dni na wyłonienie zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni 18 marca br. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 kwietnia br. w Pałacu Kultury Zagłębia".

Patronatem honorowym konkurs objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak, Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak, Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA, a patronatem medialnym wydarzenie wspierają: Polskie Radio Katowice, Radio eM 107,6 FM w Katowicach, Telewizja Kablowa Telpol oraz Tygodnik Katolicki Niedziela Sosnowiecka.

Prosimy o uważnie zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz jego załącznikami (każda kategoria konkursowa posiada odrębny formularz zgłoszeniowy).


Regulamin konkursu - plik PDF
Regulamin konkursu - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA POEZJA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA POEZJA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA KOMPUTEROWA - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA GRAFIKA KOMPUTEROWA - plik DOC
Karta zgłoszenia KATEGORIA MALARSTWO - plik PDF
Karta zgłoszenia KATEGORIA MALARSTWO - plik DOC


Sukcesy matematyczne
(2019-02-06)
Nasi uczniowie osiągnęli sukces w 30 edycji konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus:

Laureaci I stopnia:
Maciej Pilarz - klasa VI
Ewa Bocian - klasa IVC
Emilia Łubniewska - klasa IVA
Jakub Konieczny - klasa IV C
Laureaci II stopnia:
Hubert Matysiak - klasa VI
Filip Kołodyński - klasa VI
Marcin Gryszka - klasa VI
Julia Borowiecka - klasa VC
Iwona Zembal - klasa VC
Laureaci III stopnia:
Piotr Malczycki - klasa VI
Jakub Mateusiak - klasa VB
Helena Geliop - klasa VB
Jakub Pietrukaniec - klasa IVB
Laureaci IV stopnia:
Jagoda Matysiak - klasa IVC
Laureaci V stopnia:
Jakub Łaskawski - klasa VI
Franciszek Kojkoł - klasa VA
Hubert Kozłowski - klasa VA
Wojciech Zdyb - klasa IVA
Antoni Smorąg - klasa IVA
Marcin Serafin - klasa III Gim

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25