-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Uroczyste Rozpoczecie Roku Szkolnego 2018/2019
(2018-08-27)
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się według planu:

8.30 - spotkanie z Wychowawcami i Dyrekcją w szkole przy ul. Augustynika 1 dla Uczniów klas I szkoły podstawowej wraz z Rodzicami;

9.30 - msza św. w Bazylice Matki Bożej Anielskiej dla wszystkich Uczniów i Rodziców (podczas mszy św. odbędzie poświecenie tornistrów uczniów klas I - prosimy o zabranie ich ze sobą);

11.00 - spotkanie z wychowawcami pozostałych klas:
klasy II-III w szkole przy ul. Augustynika 1;
klasy IV-VIII w szkole przy ul. Zawidzkiej 10;

Klasy IV zapraszamy najpierw do Auli na spotkanie z Dyrekcją Szkoły.

Próba śpiewu dla uczestników szkolnej scholi odbędzie się przed mszą św. o godzinie 9.00 w Bazylice. Prosimy o punktualne przybycie wszystkich chętnych śpiewaków i instrumentalistów.


Podsumowanie działalności szachowego koła w r. szk. 2017/2018
(2018-08-26)
Rok szkolny 2017/2018 obfitował w bardzo dobre osiągnięcia szachistów 
Podstawowej Szkoły Katolickiej w Dąbrowie Górniczej.Uczniowie wzięli udział w kilku Turniejach szachowych zajmując czołowe miejsca.
 
W Mistrzostwach Szkół Podstawowych miasta DG nasi uczniowie w składzie: Zofia Rykała ,Filip Bagnicki , Oskar Pałka, Kacper Szyszka, Filip Gamrot, Wiktor Naleśnik, Daniel Grzegorzek,zajęli III miejsce w mieście i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych, W zawodach rejonowych zajęli V miejsce.
 
Kolejny Turniej to Mistrzostwa Szkół Podstawowych pod Patronatem Prezydenta miasta DG organizowane podobnie jak w roku ubiegłym przez SP nr 18 w DG. Szachisci naszej szkoły w składzie:Zofia Rykała , Filip Bagnicki, Oskar Pałka, Kacper Szyszka zajęli w końcowej klasyfikacji  II miejsce przegrywając tylko 1 pkt z SP nr8.
Dodać należy że Zosia Rykała w tym Turnieju jak i w roku ubiegłym w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce.
 
Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Mikołajkowym, organizowanym na terenie szkoły .Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a każdy z zawodników upominek.
 
Kolejny Turniej odbył się w SP.nr 8 , gdzie szachiści ze Szkół Podstawowych walczyli o uzyskanie kategorii szachowych.
 
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Filip Gamrot, Karol Machalica, Bartłomiej Sokołowski, Wiktor Naleśnik.
Dwóch uczniów : Filip Gamrot i Karol Machalica zdobyło V kategorię.
 
Zajęcia szachowe odbywały się w wymiarze 6 godz. tygodniowo po 3 godz.w przedziale wiekowym I-III i IV- VIII.
Prowadzone były przez nauczyciela mgr Ewę Urbanowicz.

Wszystkim szachistom składam serdeczne gratulacje i zachęcam do dalszej wytrwałości w zdobywaniu szlifów szachowych i osiąganiu znakomitych wyników. Kolejne Turnieje przed Wami!


Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019
(2018-07-08)
Zapraszamy do zapoznania się z treścią tabeli zawierającej listę podręczników i zeszytów ćwiczeń dotowanych z MEN oraz wykaz pozycji do zakupienia we własnym zakresie.


Warsztaty ekologiczno-językowe
(2018-06-28)
W piątek, 15.06.2018, odbyły się w naszych Szkołach Katolickich warsztaty ekologiczno-językowe prowadzone przez Dyrektora Ośrodka Alliance Française w Katowicach, pana Stephana JOLIVET. Warsztaty francuskojęzyczne przeznaczone były dla klas frankofońskich. Z przygotowanej prezentacji młodzież dowiedziała się o szczycie klimatycznym ONZ organizowanym w grudniu 2018 w Katowicach,  COP24, a także miała okazję do powtórki słownictwa związanego z ekologią.
Pan dyrektor spotkał się również z uczniami, którzy nie uczą się języka francuskiego.  Po godzinnych zajęciach , opuszczając szkolną aulę chwalili się znajomością kilku zwrotów francuskich, możliwością przedstawienia się w jeszcze jednym języku obcym.  Pan JOLIVET rozpoczął swoje spotkanie kilkoma piosenkami francuskimi i szybko się okazało się, że większość z nich znana była naszym uczniom, mimo iż nie uczą się francuskiego.
Bardzo dziękujemy panu Stephanowi JOLIVET za to spotkanie i mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będzie okazja do dalszej współpracy  z  katowickim  Alliance Française.


Wystawa prac naszych uczniów
(2018-06-26)


Wystawa Sylwia Nowak i uczniowie  w przeszkleniach Sali Teatralnej potrwa od 20 czerwca do 15 sierpnia. Zaprezentowano na niej miedzy innymi osiągnięcia plastyczne dzieci z Katolickiej Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej. Wystawa wyjątkowy ma charakter, nawiązuje głównie do świata ikony.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracami naszych dzieci i naszej młodzieży do Pałacu Kultury Zagłębia – wystawa po prawej stronie.

Ścisła współpraca Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej i Pałacu Kultury Zagłębia rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Wierzymy, że nauka przedmiotów artystycznych daje najlepsze rezultaty, kiedy podstawa programowa realizowana jest w miejscu, w którym oddycha się kulturą i sztuką. Pani Sylwia uczy naszych uczniów wykonywania prac rysunkowych, malarskich, graficznych oraz ceramicznych. Pracownia plastyczna PKZ realizuje od lat program wychowania przez sztukę i dla sztuki wg koncepcji Herberta Reada. Objęta jest ona całorocznym patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.
Zapraszamy do naszej Galerii.

źródło inf: http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/sylwia-nowak-i-uczniowie-wystawa


Dzień Rodziny w przedszkolu
(2018-06-26)
Dnia 4.06.2018 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przeplatany wierszykami, piosenkami oraz tańcami z ciekawymi układami choreograficznymi. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom odchodzącym z grupy 0 pamiątkowe nagrody. Młodsze dzieci zostały natomiast wyróżnione pięknymi dyplomami. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy!!!


Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego
(2018-06-21)
UWAGA, ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA UROCZYSTOŚCI DLA KLAS  I-III! 

Uprzejmie informujemy, że Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018:

dla klas I - III szkoły podstawowej rozpocznie się w szkole przy ul. Augustynika 1 o godz. 9.00. O godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta Eucharytia w Bazylice,

dla klas IV - VII szkoły podstawowej rozpocznie się o godzinie 10.00 Eucharystią w Bazylice. Dalszy ciąg uroczystości, czyli rozdanie świadectw, odbędzie się w szkole przy ul. Zawidzkiej 10 (Łańcuckiego 10) ok. godz. 11.30.

Zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami.


I kolejny sukces z języka angielskiego
(2018-06-14)
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy wzięli udział w dziesiątej edycji Internetowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego UKisOK.
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 8 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, która jest organizatorem konkursu.

Lucyna Ligowska, uczennica 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła X miejsce.
Urszula Kozłowska, uczennica 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobyła XII miejsce.
Jakub Pronobis, uczeń 7 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobył XIV miejsce.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz różnorakie nagrody rzeczowe.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych województwa śląskiego i ma na celu popularyzację wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, wykorzystania internetu jako źródła wiedzy oraz zachęcenie uczniów do praktycznego używania języka angielskiego do wyszukiwania informacji. Od 5 marca do końca maja uczniowie codziennie rano odwiedzali specjalnie w tym celu utworzoną stronę internetową konkursu i mieli za zadanie znalezienie odpowiedzi na dwa pytania dotyczące Zjednoczonego Królestwa oraz pozostałych krajów angielskiego obszaru językowego. Zakres materiału do konkursu znacznie wykraczał poza podstawę programową szkoły podstawowej, a pytania ukazywały się również w dni wolne od zajęć szkolnych. Lucyna, Urszula i Kuba często musieli także poszukiwać informacji na internetowych stronach anglojęzycznych.

Ciekawą częścią uroczystości były warsztaty kulturowe ’’Weird Britain’’ poprowadzone przez Brytyjczyka Nicka Clowes (does anyone know how to play conkers?/what’s cheese-rolling?) oraz przedstawienie teatralne.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, bardzo doceniamy ich systematyczność i cierpliwość oraz ciekawość świata i świadomość zasięgu języka angielskiego jako języka używanego w najodleglejszych zakątkach świata. Liczymy na to, że w kolejnej edycji za rok również inni uczniowie naszej szkoły sprawdzą swoją wiedzę.

Nauczyciele Języka Angielskiego


 


Sukcesy w FOX-ie
(2018-06-14)
W dniu 28 maja 2018 odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2018 - XVIII edycja.
Jak co roku, konkurs odbył się w 5 kategoriach: Kittens klasa 3 i 4 SP, Bunnies klasa 5 i 6 SP, Ducks klasa 7 SP i 2 GIM, Lions klasa 3 GIM i 1 LO oraz Eagles klasa 2 i 3 LO. W konkursie wzięło udział aż 62 uczniów we wszystkich kategoriach. Długo czekaliśmy na wyniki, ale było warto, ponieważ nasi uczniowie osiągnęli duży sukces i udowodnili, że poznawanie języka angielskiego w formie intelektualnej zabawy językowej oraz czytania lektury, może być pasjonującą przygodą. Daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Benedykt Okamfer, uczeń 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymał dyplom z wynikiem bardzo dobry i nagrodę II stopnia w postaci bonu upominkowego.
Agnieszka Zwierzchowska, Gabriela Gawor, Urszula Kozłowska, Szymon Łojewski oraz Antoni Kojkoł, uczniowie 6 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Julia Płonka, uczennica 3 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymała dyplom z wynikiem dobry oraz nagrodę.
Julia Sęga i Anna Szubert, uczennice 2 klasy Katolickiego Gimnazjum, otrzymały dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.
Maciej Bliźniuk oraz Dominik Nowakowski, uczniowie 1 klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, otrzymali dyplomy z wynikiem dobry oraz nagrody.

Bardzo się cieszymy, że tylu naszych uczniów wzięło udział w konkursie i zostało uhonorowanych dyplomami i nagrodami. Czekamy już na następny rok i kolejną okazję do poznawania języka angielskiego od ciekawej strony oraz kolejne zadania, które stanowią wyzwanie i pobudzają dociekliwość.


Akcja Rak&Roll
(2018-06-11)
Dziś otrzymaliśmy informacje o jednym z naszych uczniów, o wspaniałej inicjatywie na rzecz Fundacji Rak&Roll. Jędrzej z klasy 3 gimnazjum oddał swoje legendarne :) włosy na peruki dla kobiet w chemioterapii. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

Jeśli chcesz poczytać o fundacji, kliknij TUTAJ.
Poniżej dwie fotki Jędrzeja: PRZED i PO:

 
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18