-->
       
       


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Rekrutacja

Dla Ojczyzny

Współpraca

Galeria

Dzień krawata i kokardy
(2019-03-27)
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Uczniowie, którzy jutro (czwartek, 28 marca) przyjdą w krawacie lub z kokardką na głowie mają zapewnione dodatkowe np - nieprzygotowanie, które zwalnia z kartkówek i ustnej odpowiedzi w tym dniu na każdych zajęciach.


Francuski śpiewająco
(2019-03-26)
Język francuski śpiewająco – taki był temat kolejnego spotkania  pana Frédérique Mounier , na co dzień pracującego na Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego z grupą uczniów francuskojęzycznych Katolickich Szkół  SPSK w Dąbrowie Górniczej.
Tym razem Frédérique  dokonał przeglądu piosenki frankofońskiej poprzez takich wykonawców, jak np. Grégoire w piosence « Toi et Moi » i Stephan Eicher w piosence « Rivière « .   Przypomniał, że język francuski to nie tylko Francja, ale wiele innych krajów i terytoriów, gdzie językiem urzędowym jest właśnie francuski. Nawiązał w ten sposób do trwającego właśnie w marcu corocznego święta Frankofonii organizowanego na całym świecie przez ośrodki rozpowszechniające kulturę i język francuski.
Nauka języka obcego poprzez piosenkę jest bardzo skuteczną  metodą nauki. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem spędzili z Frédérikiem poniedziałkowe przedpołudnie 25 marca 2019.  Dziękujemy  i  już czekamy na kolejne spotkanie w kwietniu.


Nasz udział w niedzielnej mszy świętej
(2019-03-25)
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę, tj. 17 marca, o godzinie 10.30 włączyli się we wspólna modlitwę za nasza szkołę podczas Eucharystii w Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. 


Konkurs plastyczny dla przedszkoli
(2019-03-22)


Pliki do pobrania:
REGULAMIN
Oświadczenie


Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej klas IV-VI
(2019-03-22)
W dniach 18-20 marca uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami przeżywali rekolekcje wielkopostne w Sanktuarium Św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. Nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Mariusz Biśta, kapelan sosnowieckiego hospicjum.

   W pierwszym dniu rozważania dotyczyły początkowych słów modlitwy "Ojcze nasz". Ksiądz pokazywał Boga - Tatę, który jest zawsze z nami, kocha nas bezinteresowną miłością, niezależnie od tego jacy jesteśmy. Usłyszeliśmy o najważniejszej rzeczy jaką otrzymaliśmy na chrzcie - staliśmy się dziećmi Bożymi oraz o tym, że możemy tę miłość przekazywać naszym braciom, których Bóg też jest Ojcem.

Drugi dzień rekolekcji to droga krzyżowa. Każdy z nas mógł nieść krzyż wraz z koleżankami i kolegami przez jedną stację. Modliliśmy się o to, by dobrze rozumieć upadki, spotkania z ludźmi i różne wydarzenia na naszych drogach, które niekiedy też nie są łatwe.

Trzeciego dnia mieliśmy okazję do spowiedzi i uczestniczyliśmy we mszy świętej, a podczas niej ksiądz podkreślał te chwile, które są najważniejsze w czasie Eucharystii. Słowo wygłoszone przez rekolekcjonistę dotyczyło także modlitwy "Ojcze nasz" oraz tego, że miłość Boża jest ogromna, skoro Stworzyciel Wszechświata otacza troską i opieką każdego pojedynczego człowieka.

Dziękujemy księdzu Mariuszowi za pokrzepiające słowa, budzące w nas wiarę, nadzieję i miłość.


Już za tydzień w naszej szkole VII edycja Zagłębiowskiego Turnieju Młodych Odkrywców!
(2019-03-18)
Zapraszamy,

do udziału w VII edycji Zagłębiowskiego Turnieju Młodych Odkrywców. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs uzyskał patronaty Prezydenta Dąbrowy Górniczej, Wydziału Nauk o Ziemi UŚ oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego o. Katowice. Swoją obecność zapowiedziała również pani konsultant z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Szczegóły dotyczące zakresu i formuły konkursu oraz rejestracji uczestników znajdziecie Państwo TUTAJ.

Z wyrazami szacunku organizator.
Robert Siedlecki
Katolicka SP
Dąbrowa Górnicza


Szkolny Konkurs Recytatorski
(2019-03-13)
W dniu 07.03.2019 r.odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Poeci dla dzieci”. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Konkurs skierowany był do klas I-III i przystąpiło do niego wielu uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.
Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci.
Komisja konkursowa z uwagą wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców:
°    I miejsce -  Amelia Jabłońska kl. I  (na zdjęciu)
°    II miejsce - Sylwia Zembal kl. III
°    III miejsce - Aleksandra Rypel kl. III, Patrycja Dydak kl.III oraz Antonina Klimczak z kl. I

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.Dobrze Cię widzieć
(2019-03-13)
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej  Dobrze Cię widzieć” uczniowie szkół katolickich w Dąbrowie Górniczej otrzymali odblaskowe kamizelki  i plany lekcji z przewodnikiem bezpiecznego zachowania na drodze.

Celem  kampanii  jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach.

Akcja „Dobrze Cię widzieć” to  3 miliony kamizelek odblaskowych i szeroka kampania edukacyjna. Każdy uczeń szkoły podstawowej dostanie ulotkę (z planem lekcji na odwrocie). Jest  na niej „7 odblaskowych rad drogowych” – podręczny przewodnik bezpiecznego zachowania na drodze.

Kampania ma kształtować postawę odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. Przesłaniem są cztery wartości:

·         wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym;
·         świadomość – poznanie, w sposób dostosowany do wieku odbiorcy, konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł;
·         odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego;
·         gotowość – bycie odpowiednio wyposażonym (kamizelki odblaskowe) i umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków na drodze;
·         życzliwość - zrozumienie, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają wspólny cel: sprawne i bezpieczne przemieszczenie się, co łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.Spotkanie z Francuzem
(2019-03-03)
W poniedziałek, 25.02.2019 r., klasy francuskojęzyczne miały zajęcia z panem Frédéric Mounier, który na co dzień pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego.
Frédéric miał dosyć trudne zadanie – musiał poprowadzić zajęcia z grupą uczniów zróżnicowanych wiekowo: od kl. 4SP do kl. II LO.
Ale jak to bywa z doświadczonymi nauczycielami, zadanie zostało zrealizowane wyśmienicie. Sympatyczny Francuz i nasi uczniowie czuli się ze sobą doskonale.
Efektem tego będzie kontynuacja podobnych zajęć, raz w miesiącu, do końca roku szkolnego.
Cieszymy się bardzo.Kamienie na szaniec w Teatrze Współczesnym
(2019-02-07)
4 lutego uczniowie klas 8 oraz klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami odwiedzili Kraków.
Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu "Kamienie na szaniec" oraz udział w warsztatach teatralnych dotyczących emisji głosu o a także ruchu scenicznego. Wszystko to miało miejsce w "Teatrze Współczesnym", który zachwycił nas kameralną sceną i bardzo ciepłą, rodzinną wręcz atmosferą.
Przed spektaklem zdążyliśmy jeszcze pospacerować po zimowym Rynku, kupić drobne pamiątki i wypić aromatyczną herbatkę. Było naprawdę bardzo miło... prawdziwy przedsmak ferii zimowych.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24